x

Taner aday olacak mı?

İYİ Parti Aydın İl Başkanı Recep Taner, yeniden aday olup olmayacağı yönündeki tartışmalara son noktayı koydu. Taner, "Buna toplantı yapıp öyle karar vereceğiz" dedi.

Melek Fırat
Melek Fırat Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

İsmailağa cemaatiyle bağlantılı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızının altı yaşındayken cemaat üyesi Kadir İstekli ile “evlendirilerek” yıllarca istismara maruz bırakılmasının ortaya çıkmasına tepkiler dinmek bilmiyor. Rezalete İYİ Parti İl Başkanı Recep Taner'den de tepki geldi. İl Kadın Politikaları yönetimini de yanına alan Taner, konuya ilişkin basın toplantısı düzenledi ve sert açıklamalarda bulundu. Taner, çocuk istismarına karşı olduklarının altını çizdi.
ADAYLIK SORUNU
Siyasete ilişkin soruları da yanıtlayan Taner, önümüzdeki günlerde ilçe başkanlarıyla ve yönetimi ile toplantı yapacağını söyledi. Taner, "Kongre tarihi ile ilgili kesinleşen bir durum yok. İl kongresinin tarihine genel merkez, genel idare kurulu karar veriyor. Biz il teşkilatı olarak 15-22 Ocak tarihlerini tavsiye olarak sunduk. Genel merkez nihai kararını verecek. İl başkanlığı adaylığı konusunda, salı günü ilçe başkanlarımızla toplanacağız, arkasından da Çarşamba veya Perşembe günü il yönetimi ile toplantı yapıp kararımızı vereceğiz" dedi.

09 Ara 2022 - 15:57 - Gündem

Muhabir  Melek Fırat