x

Melisa neden öldü?

Aydın'ın Didim İlçesi'ne tatile gelen ve gittikleri İzmir'de yediği yemek sonrası hayatını kaybetmişti! 5 yaşındaki Melisa'nın otopsi raporu hayrete düşürdü. Küçük kızın ölümü kayıtlara 'belirsiz' olarak geçti.

Melek Fırat
Melek Fırat Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

Belçika'dan tatil için Aydın'ın Didim ilçesindeki yazlık evlerine gelen Cihan Mercankaya, eşi Hasret, çocukları Ece Melisa ve Ege (4), geçtiğimiz nisan ayında İzmir'de bir restoranda yemek yedi. 4 kişilik aile, yemek sonrası Didim'e döndü. Bir süre sonra Hasret Mercankaya ile çocukları rahatsızlandı.
ANNE KURTULDU
Didim Devlet Hastanesi'ne birkaç kez giden anne ve 2 çocuğuna teşhis konulamadı. Ece Melisa'nın 17 Nisan'da durumu ağırlaşınca aile fertleri yine aynı hastaneye gitti. Ece Melisa ile durumu daha iyi olan annesi Hasret Mercankaya, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi'ne, Ege Mercankaya ise 1 gün sonra Ege Üniversitesi Hastanesi'ne sevk edildi. Tedavinin ardından anne taburcu edilirken, kızı Ece Melisa ise kurtarılamadı.
RAPOR ÇIKMADI
Ece Melisa'ya verilen ön raporda ölüm nedeni kısmına 'belirsiz' yazıldı. Bunun üzerine aile detaylı raporu beklemeye başladı. Ancak aradan geçen 9 aya rağmen detaylı rapor bir türlü çıkmadı. Acılı anne Hasret Mercankaya, meme kanseri tedavisi için Belçika'ya dönmesi gerektiğini belirterek, "Dört gözle çocuğumun neden öldüğüne dair raporun çıkmasını bekliyordum. Ancak hala çıkmadı. Tedavimi Belçika'da sürdürmek zorundayım. Uzaktan da olsa adli süreci takip edeceğim" dedi.

14 Ara 2022 - 14:56 - Asayiş

Muhabir  Melek Fırat