x

Meryem teyzeyi kurtaralım

Söke'nin Atatürk Mahalle Muhtarı Arda Canbul, Uğur Mumcu Parkı'ndaki tek göz evde yaşayan Meryem Teyze için yardım çağrısında bulundu.

+1
Haber albümü için resme tıklayın

Aydın'ın Söke İlçesi'ndeki Uğur Mumcu Parkı'nda tek gözlü eski bir evde yaşayan Meryem teyze için Atatürk Mahalle Muhtarı Arda Canbul, Sökelilerden yardım istedi. Sosyal medya hesabından evin görüntüsünü paylaşan Canbul, "Bu kadar zamandır Mahalle Muhtarı olarak kendi imkanımızla teyze ayakta durdu. Fakat son hali içler acısı. Teyzemize yardım edelim" dedi.
MUHTARI ARAYIN
Muhtar Canbul, "Uğur Mumcu parkı içinde tuvaleti dahi olmayan tek göz bir odada yaşayan Meryem teyzemizin evinin hali maalesef ki bu. İnsan yaşaması imkansız olan bu yerde maalesef ki cam kırılmış ve diğer camı da çatlak ve geçen hafta yağan yağmurlarda içeriye su almış ve her şeyi ıslak. Ayrıca yakıp ısınabileceği bir elektrik sobası yok, var olan kömür sobasında da yakabileceği odunu yok. Teyzemize yardım edilmesi yönünde Kaymakamlık makamına başvurduk, ama mülk Söke Belediyesinin olduğu için "Zaten burası yıkılacak teyzeyi çıkartamıyoruz" denilerek yardımlar esirgendi, zor durumda kaldık. Belki teyzemize güzel bir ev bulunup yerleştirebiliriz ama kirasını karşılayacak gücü de yok maalesef. Teyzemize yardımcı olmak isteyenler benimle irtibata geçsin. Battaniye, yorgan, odun-kömür, halı ve buzdolabına ihtiyacımız var" dedi.

21 Ara 2022 - 16:13 - Gündem