x

139 konut Nazilli'ye reva mı?

Nazilli’de Aydoğdu Mahallesi Muhtarı Ümit Öncü, TOKİ’nin sadece 139 konutluk proje yapacağı eski DSİ alanına, modern pazar yeri ve fuar alanı yapılmasını istedi.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
+3
Haber albümü için resme tıklayın

Nazilli’de depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle 3 yıl önce AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim’in girişimleriyle kapatılan Aydoğdu Mahallesi’ndeki DSİ alanına sadece 139 konutluk TOKİ yapılması kararlaştırıldı. 160 bin nüfusuyla Aydın’ın en büyük ilçesi olan Nazilli, konut sayısında Kuyucak, Buharkent, Bozdoğan gibi küçük ilçelerin gerisinde kaldı.

“BİZ MODERN PAZARYERİ İSTİYORUZ”

Aydoğdu Mahallesi Muhtarı Ümit Öncü, 16 dönümlük alana TOKİ yerine pazar yeri yapılmasını talep etti. Muhtar Ümit Öncü, Salı Pazarı’nın fiziki ömrünü tamamladığını ve modern pazar yeri istediklerini belirterek, “Salı pazarı yıllardan beri kanayan bir yaramız. Bir vatandaş rahatsızlandığında hiçbir şekilde müdahale edilemeyecek durumda. Mahallemizin başka yer yok. Tek imkan olarak görünen yer DSİ alanı. Defalarca uğraştığımız halde TOKİ yapılıyor” dedi.

“TOKİ DAHA GENİŞ BİR ALANA YAPILMALI”

Mevcut alanın TOKİ için yeterli olmadığını ve 139 konutun Nazilli’ye az olduğunu dile getiren Muhtar Öncü, “TOKİ’lerin yapıldığı yerler, şehirlerin kenarında. Daha geniş, sosyal alanların bulunduğu, çok konutlu projeler var. Onun için buraya TOKİ değil, kapalı bir Pazar yeri istiyoruz. Bu vatandaşın istediği ve tabanın bir sesi” ifadelerine yer verdi.

“ÖZCAN’IN DAHA GÜZEL PROJESİ VAR”

Nazilli Beldiye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ın bu alan için içerisinde yeşil ve sosyal alanların bulunduğu modern bir pazar yeri ile fuar alanı projesi olduğunu vurgulayan Öncü, “O projeyi vatandaş olara destek veriyoruz. Kamuoyu yoklaması yaptık. Çoğunluk da bu görüşte birleşti. Devlet büyüklerimiz inşallah bunu dinler ve göz önüne alırlar” diye konuştu.

28 Ara 2022 - 17:41 - Gündem

Muhabir  Mustafa Çelik