Öğrencilerden topraksız tarım

Aydın’ın Yenipazar ilçesindeki Ali Kuşçu Matematik Evi ve Köy Yaşam Merkezi’ndeki sera alanında öğrenciler topraksız tarım yapıyor.

Öğrencilerden topraksız tarım
Öğrencilerden topraksız tarım
Haber albümü için resme tıklayın

Milli Eğitim Bakanlığı’nın talimatlarıyla aktif olarak kullanılmayan köy okulları yeniden düzenlenerek gerekli donanıma kavuşturulduktan sonra “Köy Yaşam Merkezleri” ne dönüştürülüyor.
Çok yönlü eğitim merkezleri haline gelen Köy Yaşam Merkezlerinin en güzel örneklerinden biri de Aydın’ın Yenipazar ilçesine bağlı Çulhan Köyü’nde bulunan Ali Kuşçu Matematik Evi ve Köy Yaşam Merkezi oldu.
SABIR VE ÖZVERİ
Milli Eğitim Bakanlığı’nın “Matematik Seferberliği” nden yola çıkarak başlayan serüven sonucunda anasınıfı, doğa sınıfı, can dostlar evi, tarım alanı, kamp alanı, El Harezmi bahçesi, gözlem evi, can dostlar evi ve bocce sahası gibi sanattan spora, doğadan tarıma pek çok alanı içinde barındıran bir merkeze dönüşen Ali Kuşçu Matematik Evi ve Köy Yaşam Merkezi, öğrencileri 21. Yüzyıl becerilerine sahip özgüvenli bireyler olarak yetiştirmek üzere verimli bir ortam sunuyor.
Bu merkezde öğrenciler genel tarım alanının dışında sera alanında topraksız tarım da yapıyor. Sabır ve özveriyle çalışarak hak edilen güzel sonuca ulaşmayı öğrenmenin en doğal yolu olan tarım ile öğrenciler, zamanlarını verimli kullanarak, sevgiyle baktıkları ürünlerinin yeşerdiğini görmenin mutluluğunu yaşıyor.

10 Oca 2023 - 21:03 - Eğitim