Pehlivan develer Efeler’de güreşti

Efeler Belediyesinin Yörük kültürünü kültürünü yaşatmak için geleneksel olarak düzenlediği Deve Güreşi Festivali yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Pehlivan develer Efeler’de güreşti
Pehlivan develer Efeler’de güreşti
+3
Haber albümü için resme tıklayın


Efeler Belediyesi’nin Işıklı Mahallesi’ndeki arenada düzenlenen Efeler Geleneksel Deve Güreşi Festivali’nde çok sayıda deve birbirleriyle kıyasıya mücadele etti. Çevre il ve ilçelerden gelen güreşseverler hem yarışları izledi hem de alanda piknik yaptı. Deve sahipleri ve güreşseverler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’a kültürü yaşattığı için teşekkür etti.

“DEVE GÜREŞLERİNİ SONSUZA DEK YAŞATACAĞIZ”

İzleyiciler, Başkan Atay’a sevgi gösterisinde bulundu ve bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.Festivale katılan herkese teşekkür eden Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, "Değerli hemşehrilerim, sevgili hanımlar, sevgili çocuklar, hepiniz hoş geldiniz. Efeler ilçemizde kültürümüzün devamı olan bu deve güreşlerini sonsuza kadar yaşatmak için hep birlikte el ele çalışacağız. Bu kültürün gelecek nesillere taşınması için elimizden geleni yapacağız. Hepinize iyi bir gün diliyorum, güreşlerin de zevkli olmasını diliyorum. Hepinize saygılar sevgiler sunuyorum" diye konuştu.

29 Oca 2023 - 20:35 - Kültür Sanat