Aydın'da oteller hazır

Kültür ve Turizm İl Müdürü Umut Tuncer, Aydın'daki otellerin Adıyaman'dan getirilecek depremzedelere ayrıldığını duyurdu.

Melek Fırat
Melek Fırat Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Adıyaman'dan gelmesi planlanan depremzedeler için Aydın'da hazırlıklar sürüyor. Aydın Valiliğinde Hüseyin Aksoy başkanlığında yapılan toplantıya katılan Kültür ve Turizm İl Müdürü Umut Tuncer, kent genelindeki otellerin depremzedeler için tesis edildiğini bildirdi.
Bugün Adıyaman'a gitmesi beklenen Tuncer, "Otellerimizin depremzedeleri ağırlaması noktasında koordinasyonla sorumluyum. Tüm otellerimizle irtibata geçtik. Sağolsunlar sektör temsilcilerimiz büyük bir özveri ile imkanlar dahilinde yatak kapasitelerini depremzedelere tesis ettiler. Çeşitli illerin tahliye planları var. Bu anlamda Aydın ili Adıyaman ile eşleştirildi. Aydıyaman ilimizdeki depremzedelerin tahliyesi için koordinasyon çalışması içindeyiz. Çok zor zamanlardayız. Büyük bir felaket yaşadık. Tüm kamu kurumlarımız güç birliği ile vatandaşlarımız olağanüstü bir özveri ile yaralarımızı sarmaya çalışıyoruz. Muaffak olacağız inşallah. Allah hepimizin yardımcısı olsun" dedi.

08 Şub 2023 - 14:17 - Gündem

Mahreç  Melek Fırat