Aydın sizden utanıyor

Depremzedelerin Aydın’a gelişiyle birlikte kira fiyatları yükselişe geçti. Efeler’de 1+1 bir daire bile 4 bin TL’den ilana çıktı. 3+1’lerin ise yanına yaklaşılmıyor.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Aydın sizden utanıyor
Aydın sizden utanıyor
+3
Haber albümü için resme tıklayın

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen iki büyük depremin ardından bölgede taş üstünde taş kalmadı. Başta Kahramanmaraş olmak üzere Malatya, Hatay, Adıyaman, Gaziantep gibi bir çok ilden vatandaşlar Aydın’a akın etti.
1+1’E 4 BİN TL
Depremzedelerin Aydın’a gelişiyle birlikte bazı fırsatçı ev sahipleri ve emlakçılar kira fiyatlarını yükseltti. Çevrimiçi platformlarda yayınlanan ilanlar dudak uçuklattı. Efeler’de 1+1 stüdyo daireler için ev sahipleri ve emlakçılar, 4 bin TL ile 5 bin TL arasında kira istemeye başladı.
HELE 3+1’LER
2+1 daireler ise yine 4 bin TL’den başlayıp 7 bin 500 TL’ye kadar çıkıyor. 3+1 dairelerin ise yanına yaklaşılmıyor. Bir emlak sitesinde en az 6 bin TL’den ilana çıkılan 3+1 daireler, 10 bin 500’e kadar yükseliyor.
YAĞMACILAR!
Ev sahiplerinin fahiş fiyat artışları, sosyal medyada vatandaşın da tepkisine neden oldu. Bazı vatandaşlar, kira fiyatlarına tepki gösterdi. İzmir’den Aydın’a taşınmak isteyen bir genç, tepkisini şu sözlerle dile getirdi;
“Asıl yağmacılar sizlersiniz. Ev baktıran emlakçıların da dilinde tek bir laf, “Abi depremzedeler gelecek, bu kiralar 2 katına çıkar şimdiden kaçırma” Aydın gibi yerde 1+1 boş daire 4 bin liradan, 2+1'ler 6 bin liradan başlıyor. Kansızlar. Çıldırmış bu insanlar delirmiş. Vicdan, merhamet, insanlık, utanma kalmamış. Fırsatçılık sarmış ruhunuzu.”

14 Şub 2023 - 12:21 - Ekonomi

Mahreç  Mustafa Çelik