Söke'nin vicdansızları

Depremzedelerin Aydın’a gelişiyle birlikte kira fiyatları yükselişe geçti. Söke’de 1+1 bir daire 2 bin 500 TL iken birden bire 4 bin TL’ye çıktı.

Ali Bulur
Ali Bulur Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen vatandaşlar Aydın’a akın etti. Depremzedelerin Aydın’a gelişiyle birlikte bazı fırsatçılar kira fiyatlarını yükseltti. Sahibinden de yayınlanan ilanlar ise dudak uçuklattı.
ÇOK ÜZÜLÜYORUZ
Söke Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Orhan Demir, "Böyle bir durumun olması gerçekten bizleri derinden etkiledi. Bu ahlaksızlıktır. Burada ki sorun mülk sahiplerinde, emlakçılar olarak uyarıyoruz ancak depremi bahane bilerek fırsatçılık yapanlar var. Bu konuyu her gün gündeme getiriyoruz. Çok üzücü bir durum, ülkemiz bu haldeyken kira fiyatlarını arttırmak ahlaki bir durum değil. Tabi bunu bazı kısım insanlar yapıyor. Genelleme yapmıyorum çünkü Sökeli bazı ev sahipleri 3-4 tane evini ücretsiz depremzedelere açtı. Onlardan Allah Razı olsun. Maalesef Söke’de de fahiş fiyat uygulayan ev sahipleri var bu durumu üzülerek izliyoruz" dedi.

14 Şub 2023 - 14:21 - Ekonomi

Mahreç  Ali Bulur