Nazilli Lisesi yeni yuvasında

Nazilli’nin ve bölgenin ilk lisesi olan Nazilli Lisesi, yeni binasına kavuştu. Nazilli Lisesi, yeni eğitim öğretim dönemine yeni yuvasında başladı.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Nazilli Lisesi yeni yuvasında
Nazilli Lisesi yeni yuvasında
+3
Haber albümü için resme tıklayın

Nazilli’de 1957 yılında kurulan ve siyasetten bürokrasiye, bilimden sanata bir çok önemli ismi yetiştiren Nazilli Lisesi yeni binasına taşındı.

2021 yılında bölgede yaşanan sismik hareketlenmeler nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığı okulun deprem etüdünü yaptı.

Denetimlerde dayanıklılık testlerinden olumsuz sonuç çıktı. Risk teşkil eden binalara öğrenci alınmaması kararlaştırıldı.

1 BUÇUK YIL BAŞKA OKULDA HİZMET VERDİ

Boşaltılan okul, Mehmet Akif Ersoy Lisesi’ne taşındı. Mehmet Akif Ersoy Lisesi’nin binasında 1 buçuk yıl boyunca hizmet verdi. Zamansal odaklı eğitimde öğlene kadar Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi öğrencileri, öğleden sonra ise Nazilli Lisesi öğrencileri eğitim öğretime devam etti.

YENİ YUVASINA KAVUŞTULAR

Eski Devlet Hastanesi’nin yerine yapılması planlanan 32 derslikli okulun inşaatına 2021 Mayıs ayında start verildi. 1 buçuk yılda tamamlanan okul Nazilli Lisesi’ne tahsis edildi. Sözleşme bedeli 11 milyon TL olan okul 1311 metrekare alan üzerinde yer alıyor. Bodrum, zemin ve 3 kattan oluşan eğitim yuvasında, basketbol sahası ve öğrencilerin ders aralarında vakit geçirebileceği alanlar bulunuyor.

Nazilli Lisesi, 2022-23 eğitim öğretim yılının ikinci yarısına, yeni binasında başladı. 640 öğrenci ve 52 öğretmen modern bir ortamda eğitim öğretime start verdi.

20 Şub 2023 - 18:09 - Gündem

Mahreç  Mustafa Çelik