x

Tuncer'in ağır misafirleri

Adıyaman'dan Aydın'a gelen depremzedeler ile yakından ilgilenen İl Kültür ve Turizm Müdürü Umut Tuncer, yurtlarda kalan vatandaşları ziyaret etti.

Mert CONA
Mert CONA Tüm Haberleri
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Yüzyılın felaketinin ardından kolları sıvayan Aydın İl Kültür Müdürlüğü, Adıyaman ile eşleşince depremzedeleri otobüslerle Aydın'a taşıyarak otel ve yurtlara yerleştirdi.

Kültür ve Turizm Müdürü Umut Tuncer, tahliye operasyonunu bizzat yönetti. Gece gündüz demeden ailelerin yayında oldu.
Tuncer, Aydın'a yerleştirdiği depremzedeleri burada da yalnız bırakmadı ve ziyaretlerine gitti.

Sevgiyle karşılanan Tuncer, "Özellikle çocuk yaşta olan depremzedelerin rehabilitasyonu konusunda İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü olarak sorumluluk aldık. Çocukların oyun, eğlence, okuma, oynayarak öğrenme, tiyatro ve çeşitli müzik aktivasyonları gibi ihtiyaçlarını karşılamak için ekipler oluşturduk. Hemen hemen her gün düzenli olarak yurtlarda ve kamu kurumları yerleşkelerinde kalan çocukların psikolojik olarak rahatlamaları için faaliyetler yürütüyoruz" dedi.

GEZİ PLANLANIYOR

Ailelere depremi unutturmak için her detayı düşündüklerini vurgulayan Tuncer, "Önümüzdeki günlerde Aydın'ın doğal güzelliklerini de onlarla tanıştırmak istiyoruz. Bunun hazırlıklarını yapıyoruz en kısa zamanda depremzede ailelerimizle Kuşadası ve Didim'de deniz turu yapacağız" diye konuştu.

23 Şub 2023 - 22:18 - Gündem

Muhabir  Mert Cona