DUT YESE ANCAK BU KADAR OLUR

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, CHP yönetimini hedef alan, “Bunların hepsi saçmalık, ahmaklık. Sonuç geri zekâlılık” şeklindeki sert ve ağır sözleri ana muhalefet partisinin kimyasını bozdu. Hemen her fırsatta bülbül gibi şakıyan CHP Aydın milletvekili Süleyman Bülbül bu kez deyim yerindeyse dut yemiş gibi oldu. Üstelik Bülbül, Akşener’in sözlerinin muhatabının kendileri olmadığını söyleyerek komik duruma düştü.

Erdal Savaş
Erdal Savaş Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Millet İttifakında ‘Saraçhane’ depremi yaşanıyor. İstanbul Saraçhane’de Ekrem İmamoğlu ile birlikte platforma çıkıp Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda kendisine destek verdiği suçlamalarına maruz kalan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, daha fazla dayanamayıp kılıcını çekti. Kendisine yöneltilen suçlamalara ağır ve sert sözlerle yanıt veren Akşener, “Bunların hepsi saçmalık, ahmaklık. Sonuç geri zekâlılık. Fırsatçı oldum, terbiyesiz oldum, saygısız oldum, içişlerine karışır oldum. Ben o yukarı çıktığımda hani Hande Fırat'la Sayın Erdoğan 15 Temmuz'da yapmıştı ya benim telefonumdan bir düzenek kurulurdu. Arardı Sayın Kılıçdaroğlu. Ben onu halka gösterirdim. Bunu akıl eder kurmay zekâ. Beceremediniz sonra ne oldu? Terbiyesiz, fırsatçı, saygısız ve de içişlerine karışır oldu” diyerek ittifak ortağına fena yüklendi.

“Muhatabı biz değiliz”

Meral Akşener’in CHP’li kurmayları hedef alan sözleri sorulan Aydın milletvekili Süleyman Bülbül, yaptığı açıklamayla komik duruma düştü. Akşener’in sözlerinin muhatabının kendileri olmadığını söyleyen Bülbül, “Kendi parti içiyle alakalı ilgili olduğunu düşünüyorum. Yani bu altılı masayı ve millet ittifakını sıkıntıya sokacak bir açıklama değil. Bu açıklama altılı masanın 2 Marttaki aday belirleme toplantısı öncesi içlerinde bir anlaşmazlık olduğuna dair bir işaret gibi” diyerek, pimi çekilmiş bombanın elinde patlamasını istemedi.
2 Mart’ta toplanacak 6’lı masanın bu açıklamadan olumsuz etkilenmeyeceğini de ifade eden Bülbül, “Altılı masa Cumhurbaşkanı adayını belirlemeye yönelik ayın 2 ‘sinde toplantı yapacak. Genel başkanlarımızın uzlaşmasıyla beraber aday belirlenecek o bakımdan Sayın Meral Akşener’in açıklamalarının muhatabı biz değiliz” sözleriyle akıllara, “köprüyü geçene kadar” deyimini getirdi.

27 Şub 2023 - 13:42 - Siyaset

Mahreç  Erdal Savaş