6'lı masa dağıldı

İYİ Parti lideri Meral Akşener, Millet İttifakı'nın oluşturduğu 6'lı masayı dağıttı. Akşener, "İYİ Parti dayatmaya mecbur bırakılmış, tercihe zorlanmıştır. Elbette buna boyun eğmeyecektir.” dedi.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Millet İttifakı, son toplantısında Cumhurbaşkanı adayını 6 Mart Pazartesi günü açıklayacağını duyurmuştu. Aday konusunda uzlaşının sağlandığı ifade edilirken İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Genel İdare Kurulu'nu toplama kararı aldı.
Akşener, 6 Mart'ta yapılacağı duyurulan 6'lı masa toplantısı öncesi Genel İdare Kurulu (GİK) üyeleriyle bir araya geldi. Kritik toplantı sonrası konuşan Akşener, sananın dağıldığını sinyalini verdi.
BOYUN EĞMEYİZ
Akşener, ''En sonda söyleyeceklerimi en başta söyleyeyim. İYİ Parti kıskaca alınmış. Bir tercihe zorlanmıştır. Buna boyun eğmeyecektir. Ucube zihniyete karşı ayakta durmaya devam edeceğiz. Her zaman olduğu gibi dimdik duruyoruz. Bizim yolumuz dün de aynıydı bugün de aynı. Ceketimi assam aday ederim diyenlerin karşısındayız. Biz bugünlere dayatmaya direnerek geldik. Biz bugünlere alışılmış yenilgilere karşı çıkarak geldik. Dün gerçekleşen toplantıda adayın kim olacağını tartıştık. 5 siyasi parti Kılıçdaroğlu'nun adaylığını dile getirdi." dedi.
GÖREVE ÇAĞIRDI
"Sayın Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'na çağrıda bulunmak istiyorum. Değerli başkanlarım, siz milletin iradesi ile seçildiniz. Tüm engellere rağmen çok çalıştınız. Milletimizi enkazın altında bile yalnız bırakmadınız." diyen Akşener, 6'lı masanın noter masasına dönüştüğünü vurguladı.
Akşener, "Kritik kırılmanın eşiğinde millet sizi göreve çağırıyor. 6'lı masa artık potansiyel adayların tartışılabildiği ortak akıl platformu olmaktan çıkmış, tek bir adayın tasdiki için çalışan bir noter masasına dönüşmüştür. Üzülerek söylüyorum ki dün itibarıyla 6'lı masa artık millet iradesini kararlarına yansıtma kabiliyetini kaybetmiştir.'' ifadesini kullandı.

03 Mar 2023 - 15:33 - Gündem

Mahreç  Mustafa Çelik