SOSYAL MEDYA YIKILDI

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, altılı masayı dağıttı. Meral Akşener’in bu hamlesinin ardından sosyal medya ayağa kalktı.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
SOSYAL MEDYA YIKILDI
SOSYAL MEDYA YIKILDI
+8
Haber albümü için resme tıklayın

Türk siyaseti hareketli günler içerisinde. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan karşısında aday belirlemek için 12 aydır toplantı üstüne toplantı yapan muhalefet partileri, seçimlere 2 ay gibi kısa bir süre kala masayı dağıttı.  Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığına karşı direnen Meral Akşener, altılı masadan ayrıldıklarını açıkladı. Karar Aydın siyasetinde de büyük yankı uyandırdı. Birçok isim sosyal medya hesabından Akşener’in hamlesini değerlendirdi.

İşte Aydınlı siyasetçilerin dağılan altılı masa yorumu;

AK Parti Aydın Eski Milletvekili Mehmet Erdem;” Demokraside çareler tükenmez.”

İYİ Parti Aydın İl Başkanı Recep Taner; “Ya tarih yazacağız ya tarih olacağız”

İYİ Parti Aydın İl Yönetim Kurulu Üyesi Reşat Sinan; “YA TARİH OLACAĞIZ YA DA TARİH YAZACAĞIZ! Hep diyoruz “Milletin dediği olacak” diye.Bu ülkenin genci yaşlısı,kadını erkeği,sağcısı solcusu,cahili eğitimlisi  aylardır her platformda,ankette “ya Yavaş ya İmamoğlu” diyor. O zaman nedir bu dayatma? Türkiye mi önemli yoksa Ankara, İstanbul mu? ALLAH BU MİLLETİN YARDIMCISI OLSUN!”

CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız;  “Yürümek; dost omuzbaşlarını omuzlarının yanında duyup, kelleni orta yere yüreğini yumruklarının içine koyarak Yürümek!..  Birlikte kazanacağız. Tarih yazacağız."

CHP Aydın İl Başkanı Hikmet Saatçı; “Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu: “Hiç meraklanmayın, bütün taşlar yerine oturacak.”

CHP Aydın Eski İl Başkanı Ali Çankır; “Hiç merak etmeyin, bütün taşlar yerine oturacaktır.”

CHP Aydın Eski İl Başkanı Barkan Kalınomuz; “Ben hep demiştim ayıdan post olmaz diye...”

CHP Nazilli Eski İlçe Başkanı Ali Deveci; “BESLE KARGAYI OYSUN GÖZÜNÜ”

Memleket Partisi Nazilli İlçe Başkanı Ali Çetinkaya; “Doğruların bir gün ortaya çıkma gibi kötü bir huyu vardır. Yine haklı çıktın iyi ki dava arkadaşınım. Gururluyum mutluyum umutluyum”

Gelecek Partisi Eski Aydın İl Başkanı Ali İhsan Dilmen; “Masa kişilerin değil ilkelerin masasıdır. Altına imza atılan bir çok ilke orada duruyor.

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel; "Bir Çin atasözü ; "Üç çeşit doğru vardır : Benim doğrum, senin doğrun ve doğru."

03 Mar 2023 - 17:44 - Siyaset

Mahreç  Mustafa Çelik