Akşener'den Kılıçdaroğlu'na ceket göndermesi

6'lı masadan ayrıldıklarını açıklayan İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na seslendi. Akşener; "Ceketimi assam aday ederim diyenlerin karşısında dimdik duruyoruz, durmaya da devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Osman  Yurttaş
Osman Yurttaş Tüm Haberleri
Akşener'den Kılıçdaroğlu'na ceket göndermesi
Akşener'den Kılıçdaroğlu'na ceket göndermesi
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Kemal Kılıçdaroğlu, TİP Genel Başkanı Erkan Baş'ı ziyaret etmek üzere geldiği Meclis'teki görüşmenin ardından makam odasına geçti. Bir süre makamında kalan Kılıçdaroğlu çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in açıklamalarına Kılıçdaroğlu'ndan jet yanıt geldi. "Hiç meraklanmayın bütün taşlar yerine oturacak. Yolumuza devam ediyoruz." diye konuştu.

"İYİ PARTİ KISKACA ALINDI"

6'lı masadan kalktıklarını açıklayan İyi Parti Genel Başkanı Akşener, şunları kaydetmişti:

"Biz bu günlere kirli pazarlıkları redderek geldik. Alışılmış yenilgilere karşı çıkarak geldik. Geldiğimiz noktada İyi Parti bir kıskaca alınmış, dayatmaya mecbur bırakılmış, ölümle sıtma arasında tercihe zorlanmıştır ve elbette buna boyun eğmeyecektir. Ceketimi assam aday ederim diyenlerin karşısında dimdik duruyoruz, durmaya da devam edeceğiz"

O SÖZLER SEÇİMİ ETKİLEMİŞTİ

1999 yılında Çine'deki yerel seçimlerde belediye başkanlığı için en güçlü rakip ve mevcut Çine Belediye Başkanı Celalettin Kocamaz'ın "ceketimi assam kazanırım" lafını telaffuz ettiği iddia edilmiş, seçimleri CHP'den aday olan eski siyasetçi Osman Aydın kazanmıştı.

03 Mar 2023 - 19:41 - Siyaset

Mahreç  Osman Yurttaş