Şuursuzca saldırıyorlar!

Meral Akşener'in Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı adaylığını veto ederek masadan kalkmasından sonra İYİ Parti, topa tutuldu. Eleştirilere yanıt Yenipazar İlçe Başkanı İnceoğlu'ndan geldi.

Erdal Savaş
Erdal Savaş Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Türkiye Pazartesi günü Millet İttifakının adayının açıklanmasını beklerken, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığını onaylamayarak 6'lı masadan kalkması deprem etkisi yarattı.
Akşener'in sözlerinin ardından masadaki diğer partilerden peş peşe açıklamalar geldi. Millet İttifakını oluşturan CHP, Saadet Partisi, DEVA Partisi, Gelecek Partisi ve Demokrat Parti, adeta İYİ Parti'ye yaylım ateşi açtı.

NE DİYE SALDIRIYOR SUNUZ?
Eleştirilere yanıt Aydın'ın Yenipazar İlçesi'nden cevap geldi.
Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan İYİ Parti Yenipazar İlçe Başkanı Tarkun İnceoğlu, "Derdiniz ne? Biz aday olalım demedik, yerel seçimlerde kayıtsız şartsız destek verdik, beraber çok da başarılı olduk. Şuursuzca bize saldırmanızın sebebi ne? Kazanacak aday diyoruz ve sizin partinizin rozetini taşıyan, beraber seçtiğimiz belediye başkanlarını aday yapalım diyoruz. Olmaz. Benden size tavsiye yarın gene muhtaç olursunuz, Yalamayın diyorum tükürdüğünüzü." diye yazdı.
İlçe Başkanı Tarkun İnceoğlu'nun bu paylaşımına eklemede bulunan Metehan Murat ise "Türk milleti ne İmralı ne de HDP'den medet umanlara mahkum değil. Ya bir yol bulacağız, ya da yeni bir yol yapacağız." görüşünü dile getirdi.

04 Mar 2023 - 11:36 - Siyaset

Mahreç  Erdal Savaş