İSTİFA EDECEK Mİ?

Meral Akşener’in 6’lı masayla köprüleri atmasının ardından İYİ Parti’den istifa edip CHP’ye geçeceği konuşulan İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, sosyal medya hesabından buna ilişkin bir paylaşımda bulundu. Kaya, Özlem Çerçioğlu ile birlikte Aydın’a hizmet etmeyi sürdüreceklerini belirtti.

Erdal Savaş
Erdal Savaş Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Meral Akşener ile Kemal Kılıçdaroğlu arasında baş gösteren ‘masa’ krizi yerel siyasete de sıçradı. İYİ Partili İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya’nın istifa edip CHP’ye katılacağı haberleri kentte Aydın’da öne çıktı.
MANŞET Gazetesinin gündeme getirdiği kulis bilgisinin ardından hızlanan görüşme trafiği gözlerin Aytekin Kaya’ya çevrilmesine yol açtı. İYİ Parti Aydın İl Teşkilatının, vakit kaybetmeden Kaya ile temasa geçip sıkı markaj uyguladığı öğrenildi. CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile yakın ilişkisi bilinen Aytekin Kaya, bunun üzerine sosyal medya hesabından bir açıklama yayınlamak zorunda kaldı. Paylaşımında Özlem Çerçioğlu ile birlikte uyumlu çalışacağı mesajını veren Kaya, “Güncel siyasi gelişmeler ve tartışmalar ışığında bir kez daha belirtmek istiyorum ki; partimden istifa edip başka bir partiye geçmem söz konusu değildir. İYİ Partili Belediye Başkanı olarak yoluma devam edeceğim” ifadelerini kullandı.
Kaya’nın parti değiştirmeyeceğini duyurduğu paylaşımında en dikkat çeken bölümü ise, ‘Topuklu efemiz’ kısmı oldu. Bu ifadesiyle, Ankara’da esen sert rüzgârların özlem Çerçioğlu ile arasını açmayacağı mesajını veren Kaya, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Topuklu Efemiz Sayın Özlem Çerçioğlu ile birlik, beraberlik ve uyum içerisinde İncirliovamıza ve Aydın'ımıza hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

05 Mar 2023 - 15:39 - Siyaset

Mahreç  Erdal Savaş