Gerilim Aydın'a yansıdı

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'in 6'lı masayı dağıtması Aydın'da da yankı buldu. Söke İlçe Başkanı Çağlar Çelikez, "Masadan dışlandık. Suçlu halkın iradesine saygı göstermeyenlerdir" dedi.

Ali Bulur
Ali Bulur Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

İYİ Parti Söke İlçe Başkanı Çağlar Çelikez, Genel Başkanları Meral Akşener’in 6’lı masayı terk etmesinden sonra ittifak ortaklarına sert sözlerle yüklendi. Ayrıca Başkan Çelikez, Söke'de kaç kişinin istifa ettiğine de açıklık getirdi.

BİZ DEVİRMEDİK
Çelikez, "Genel Başkanımız Meral Akşener ve İYİ Parti sadece halkın iradesini istedi ve masayı devirmedi, masadan dışlandı. Suçlu halkın iradesine saygı göstermeyenlerdir. Biz İYİ Partiyi kazanamayacak bir adayı çıkarıp Cumhuriyet tarihinin en kritik seçimini riske atmak için %1 lik %2 lik partilere milletvekilliği kazandırmak için kurmadık." dedi.

Kendi hikayesinde kahraman olamayanların, başkasının hikayesinde figüran olacağını belirleten Çelikez, "Biz figüran olmayı reddettik. Ayrıca şu ana kadar 5-10 kişi istifa etti. Ancak internet üzerinden yoğun bir talep var herkes üye olmak istiyor." diye konuştu.

06 Mar 2023 - 10:57 - Gündem

Mahreç  Ali Bulur