HDP de yola gelecek mi?

Kendi içlerinden doğmuş bir iktidara karşı tüm ilkelerini ayaklar altına alan Saadet Partisi Genel Merkezi'ne asılan Atatürk posteri, tartışmaları da beraberinde getirdi. İYİ Partili Reşat Sinan'ın paylaşımı başına iş açtı.

Erdal Savaş
Erdal Savaş Tüm Haberleri
HDP de yola gelecek mi?
Haber albümü için resme tıklayın


Temeli de, duvarı da, çatısı da, kolonu da 'inanç' üzerine kurulu olan Saadet Partisi, kendi içlerinden doğan AK Parti'yi devirmek için tüm ilkelerini ayaklar altına aldı.
Tabanının zihinlerine yıllarca 'dinsiz', 'imansız', 'Allah düşmanı' diye CHP'yi kodlayan Saadet Partisi, bununla da kalmayıp 20 Temmuz 2001 tarihinde Millî Görüş ideolojisini benimseyerek yola koyulan kurucusu Necmettin Erbakan'ın bile kemiklerini sızlattı.
İlkelerini bir kenara iten Saadet Partisi Genel Merkezi'ne asılan Atatürk posteri, tartışmaları da beraberinde getirdi.

İYİ PARTİ ÜSTLENDİ


Saadet Partisi'ndeki bu değişimi İYİ Parti Aydın İl Yönetim Kurulu Üyesi Reşat Sinan sosyal medya hesabından paylaşınca kıyamet koptu.
Sinan paylaşımında, "Türk Milleti’nin en büyük gururu olan adamın bu muhteşem fotoğrafının burada dalgalanacağını ömür hayatımda hiç düşünemezdim. Hani ne derler ya “Hayaldi gerçek oldu”. Mustafa Kemal Atatürk’ün ve Türk Milleti’nin evladı ve de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaktan gurur duyuyorum…" diye yazdı.
Sinan bir anlamda Saadet Partisi'ni kendilerinin yola getirdiğini ima edince devreye Mehmet Acar girdi.
Reşat Sinan'ın paylaşımının altına yorum yazan Acar, "Bu söylediğiniz olmamış Reşat bey. Yani milli görüş sizinle Atatürkçü oldu diyorsunuz... Peki HDP'yi de Atatürkçü yapabilecek misiniz bu ortaklıkta?" diye sordu.

07 Mar 2023 - 21:15 - Siyaset

Mahreç  Erdal Savaş