Taşdemir geliyor

İYİ Parti Aydın Milletvekili Aday Adayı Mehmet Reşat Taşdemir, kenti hak ettiği yere taşıyacaklarının sözünü verdi.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

İYİ Parti Aydın’da gözler 1 Nisan Cumartesi günü yapılacak ön seçime çevrildi.
Milletvekilliği için aday adaylığını açıklayan 34 isim, listeye girebilmek için yarışacak.
Ön seçim öncesi Milletvekili Aday Adayı Mehmet Reşat Taşdemir üyelere seslendi

KURTULUŞ İYİ PARTİ’DE
Ülkenin sıkıntılı bir süreçten geçtiğini ifade eden Mehmet Reşat Taşdemir, kurtuluşun İYİ Parti’de olduğunu söyledi. Demokrasiye ihtyaç duyulduğunun altını çizen Taşdemir, “Demokrasinin yeniden inşası için tek reçete İYİ Parti’dir. Bunun yolu partimizin güçlü bir milletvekili gurubuyla Meclis’te temsil edilmesidir. Güçlü Meclis için bütün üyelerimizden destek bekliyorum” dedi.

AYDIN’DA TARİH YAZACAĞIZ
İyi bir listeyle Aydın’da en az 4 milletvekili çıkarabileceklerini kaydeden İYİ Partili Taşdemir, “Bunun işaretlerini sahada görüyorum. Son seçimlerde başka partilere oy veren vatandaşlarımız İYİ Parti’ye oy vereceğini söylüyor. Üyelerimizin tercihi ve halkımızın desteği ile seçilirsem farklı bir milletvekili olacağım. Meclis çalışmaları dışındaki zamanımı doğup büyüdüğüm topraklarda, Aydın’da geçireceğim. Siyaseti parti teşkilatları ile birlikte halkın içinde yapacağım” diye konuştu.

PROJELERİNİ AÇIKLADI
Aydın’ın çevresindeki birçok ilden sosyo ekonomik anlamda geri kaldığına dikkat çeken Mehmet Reşat Taşdemir, Efeler diyarını hak ettiği noktaya getirmek için çalışacağını belirtti. Siyasetçilerin Aydın’ın kalkınması için uzun yıllar gerekli çabayı göstermediğine dikkat çeken Taşmdemir projelerini şöyle sıraladı;
“İlk yapılması gereken tarım alanlarındaki planlamayı devlet eliyle yaparak özellikle kırsal alandaki arazilerin devlet teşviki ile teraslamasını sağlayarak birim alandaki ürün miktarını artırmak ve maliyetlerini azaltmaktır. Daha sonra kırsal alandaki köylerin sınırları içinde bulunan devletin hüküm ve tasarrufu altındaki bozuk orman sahaları ile hazine arazilerinin köylerde kurulacak ağaçlandırma kooperatifleri aracılığıyla köylülere eşit şekilde dağıtımının yapılarak tarımsal alanları artıracağız. Bölgemizdeki kırsal alanlarda yapılacak olan çok sayıda göl ve göletlerin üzerlerinin duba ve güneş panelleri ile kaplanarak elektrik enerjisi üretimi yapılacağı gibi suyun köylerin üst kodlarına pompalanarak damlama sulama yöntemiyle tarımsal sulama yapılması sağlanacaktır. Bu yöntemle köylülerimizin katı gübre yerine sıvı gübre kullanması sağlanarak gübreleme maliyeti düşürülecektir. Köylerin üst taraflarına pompalanan bu sular, muhtemel orman yangınları ve kırsal alandaki yangınların söndürülmesinde de etkili olarak kullanılacaktır.”

29 Mar 2023 - 11:58 - Siyaset

Mahreç  Mustafa Çelik