İYİ Parti vitrine çıktı

İYİ Parti Aydın İl Başkanlığı, Efeler Hidayet Sayın Kültür Merkezinde toplu aday tanıtım toplantısı gerçekleştirdi. Milletvekili olmak isteyen 34 aday adayı Cumartesi günü yapılacak ön secim öncesi partilerden destek istedi.

Ali Aydın
Ali Aydın Tüm Haberleri
İYİ Parti vitrine çıktı
İYİ Parti vitrine çıktı
+3
Haber albümü için resme tıklayın

İYİ Parti'nin toplu aday adayı tanıtım toplantısına Milletvekili Aydın Andan Sezgin, İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya da katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan toplantının açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Recep Taner, “Bugün aramızda 34 aday adayı var. Bunların arasında Aydın milletvekilimiz Sayın Aydın Adnan Sezgin de var. Kendisi isteseydi Aydın'daki ön seçime girmeyebilirdi ama ön seçime katılacağını söyledi. Kendisine de ayrıca teşekkür ediyorum.” dedi.

HEDEFİMİZ 400 VE ÜZERİ
Tüm İYİ Parti teşkilatı olarak Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçilmesi noktasında ellerinden gelen gayreti sarf edeceklerini belirten Taner, “Dolayısıyla bir oy Millet İttifakı adayına verirken diğer oyu da İYİ Parti'nin güneşinin altına basacağız, İYİ Parti'nin milletvekillerini çıkaracağız. Aydın'da birinci parti olma hedefimize ulaşmak için mücadelemizi devam ettiriyoruz. Bunu başarmak zorundayız. Bu seçimlerde Millet İttifakı'nın çoğunluğu sağlaması lazım. Hedef 400 ve üzeri. Olmazsa 360" şeklinde konuştu.

BİR ÜYE SEKİZ ADAYA
Yapılacak ön seçim hakkında da bilgi veren Taner, “Üyelerimiz 1 ile 8 aday arasında istediği kadar adayı işaretleyebilecek. Yani 8 aday adayına da oy verebilecek. Ben arkadaşlarıma çok aday işaretlemelerini tavsiye ediyorum. Çünkü ne kadar fazla arkadaşımızı işaretlerseniz o arkadaşlarımıza imkân tanımış olursunuz.” ifadelerini kullandı.
İl Başkanı Taner'in konuşmasının ardından tüm adaylar tek tek kürsüye çıkarak kendilerini tanıttı. Etkinlik yeni üyelerin rozetlerinin takılması ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

30 Mar 2023 - 17:41 - Siyaset

Mahreç  Ali Aydın