Taner çok üzgün

İYİ Parti Aydın İl Başkanı Recep Taner, Yavuz Ağıralioğlu’nun istifasına üzüldüğünü açıkladı. Taner, "Böyle bir gidiş olmamalıydı" dedi.

Ali Aydın
Ali Aydın Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Aydın İYİ Parti İl Başkanı Recep Taner, Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu’nun parti disiplinine aykırı davrandığını ancak istifasına da üzüldüğünü açıkladı.
MANŞET'e özel açıklamalarda bulunan Taner, “Parti içinde demokrasi sonuna kadar kullanılsın. Herkes firiklerini açıklasın. Bu noktada Sayın Genel Başkanımız da herkese o toleransı gösteriyor. Yavuz Beyin görüşlerini açıklaması gayet doğal. Ancak Milletvekilleri ve genel idare kurulu bir çalışma yaparak karar almışsa ve süreç bitmişse sonrasında farklı açıklama yapmak doğru değil. Fikirlerini açıklaması parti içi demokrasi ama sonrasında yaptığı şey parti disiplinine aykırı bir durum. O noktada yanlış yaptı.”dedi.
RANDEVU ALDI GİTMEDİ
Ağıralioğlu’nun Akşener’den aldığı randevuya gitmeden istifasını açıklamasını doğru bulmadığını ifade eden Taner, bu hareketi kedisine yakıştıramadığının altnı çizdi.
Son günlerde sosyal medyada gündem olan Kemal Kılıçdaroğlu’nun “yerel yönetimlere özerklik” vaadi sorumuzu da yanıtlayan Taner, “Bizim mutabakat metnimiz ortadadır. Orada da öyle bir madde yok. Olmayan maddeyi gündeme getiremezler. Bunların hepsi 2 bin 300 maddelik mutabakat metniyle garanti altına alınmıştır.” diye konuştu.

30 Mar 2023 - 20:33 - Gündem

Mahreç  Ali Aydın