İYİ Parti, Nazilli’de sandığı boş bıraktı

İYİ Parti Aydın’da partililer milletvekili adayları için sandık başına geçti. Nazilli’de yapılan ön seçimde partililerin çoğunluğu sandık başına gelmedi.

Mert CONA
Mert CONA Tüm Haberleri
İYİ Parti, Nazilli’de sandığı boş bıraktı
Haber albümü için resme tıklayın

Aydın'da İYİ Parti'den milletvekili olup Ankara’ya gitmek isteyen aday adayları için ön seçim yapıldı. Nazilli’de de partililer, aday belirlemek için sandık başına gitti. Ön seçimde en yüksek oyu 284’le Gonca Yelkovan aldı.

AZ KATILIM DİKKAT ÇEKTİ

Sabahın erken saatlerine başlayan ve akşam 17:00’da son bulan ön seçimde üyelerin çoğunluğu sandık başına gelmedi. 3 sandığın yer aldığı salonda 1 numaralı sandıktan 186, 2 numaralı sandıktan 154 ve 3 numaralı sandıktan ise 142 oy çıktı. Toplamda 464 oydan 4’ü geçersiz sayıldı. İYİ Parti Aydın Milletvekili aday adaylığı için Nazilli'de kurulan ön seçim sandığına bin 158 üyeden 464'ü katıldı. Partililerin yarısından fazlası, sandığa gitmedi. Katılımın az olması ilçe teşkilatında moralleri düşürdü.

TABAN RAHATSIZ

Genel Başkan Meral Akşener’in “kumar masası” olarak nitelendirdiği altılı masayı önce dağıtıp sonra geri gelmesi, CHP-HDP yakınlaşması nedeniyle rahatsızlığını açıkça dile getirip, partiden istifa eden İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu’nun çıkışları İYİ Parti tabanında rahatsızlığa neden oldu. İYİ Bu nedenlerden dolayı ön seçime katılımın az olduğu yorumlandı.

01 Nis 2023 - 20:07 - Siyaset

Mahreç  Mert Cona