Hayalle yaşarken gerçek dünyada…

Kürşat Engin Özcan’ın İYİ Parti’den belediye başkanı olmasıyla adı duyulur olan Recep Sakarya’nın milletvekilliği hayali bir başka bahara kaldı. Kendinden emin ve kararlı şekilde ön seçime giren Sakarya, ilk 15’te bile kendisine yer bulamadı.

Erdal Savaş
Erdal Savaş Tüm Haberleri
Hayalle yaşarken gerçek dünyada…
Hayalle yaşarken gerçek dünyada…
+1
Haber albümü için resme tıklayın

İYİ Parti’de tüm üyelere açık olarak gerçekleştirilen ön seçim sonuçları açıklandı. Ahmet Ertürk’ün birinci, Semra Yücel’in sandıktan ikinci çıktığı ön seçimlere iddialı hazırlanan isimlerden biri olan Recep Sakarya hayal kırıklığı yaşadı. Ankara’da partinin üst düzey yöneticilerini yakın markaja alıp iddialı bir duruş sergileyen Sakarya’nın ilk 15’te bile kendisine yer bulamadığı görüldü.
Recep Sakarya, kendi bölgesi olan Nazilli’de 233 oy alarak Gonca Yelkovan’ın arkasında kaldı. İl genelinde toplamda 525 oy alan Sakarya, 17. sırada kendisine yer bulup hayal kırıklığı yaşadı. Kürşat Engin Özcan’ın İYİ Parti’den Belediye Başkanı seçilmesinden sonra adı duyulan, bunu da fırsata çevirip kendisini Nazilli Belediyespor yöneticisi yaptıran Sakarya’nın milletvekili olma hayali şimdilik bir başka bahara kalmış oldu.

02 Nis 2023 - 13:52 - Siyaset

Mahreç  Erdal Savaş