İYİ PARTİ'DE ÖN SEÇİME İTİRAZ

Aydın İYİ Parti İl Başkanı Recep Taner, haftasonu yapılan ön seçimde bazı aday adaylarının blok liste ile seçimi maniple ettiği yönündeki iddialara yanıt verdi. Taner, “Bazı yerlerde bu tür şeyler olduğu hissediliyor. Şaibeli bir durum olup olmadığını araştırıyoruz" dedi.

Ali Aydın
Ali Aydın Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

İYİ Partililer 1 Nisan Cumartesi günü milletvekili aday adayları için sandık başına gitti. Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından blok liste ile seçimin maniple edildiğine dair iddialar gündeme geldi. İl Başkanı Taner, yaşananların ardından açıklama yaptı.

"ŞAİBELİ BİR DURUM VAR MI ARAŞTIRIYORUZ"

Seçim yapılan tüm ilçelerde her sandık başında en az 2 gözlemci bulundurduklarını belirten Taner, “Gözlemci arkadaşlarımızın raporlarını bekliyoruz. İddia edildiği gibi şaibeli bir durum olup olmadığını araştırıyoruz. Maalesef temayül yoklamalarında böyle şeyler oluyor. Yani olma ihtimali var. Seçim sonuçlarına bakıldığında bazı yerlerde böyle çalışmalar yapıldığı hissediliyor ama onun tam olarak ne olduğunu tespit etmeye çalışıyoruz. Gözlemci arkadaşlarımızın raporlarını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

SON KARAR GENEL MERKEZİN

Gözlemci raporlarını genel merkeze ileteceklerini ifade eden Taner, son kararı genel merkezin vereceğini söyledi. Taner, “Maalesef hakem denetimli bir ön seçim yapamadık. Bizim yapmış olduğumuz şey temayül yoklaması oldu” dedi.

Aday adaylarının bu hafta içinde mülakata tabii tutulacaklarını aktaran Taner, yapılacak görüşmeye kaç kişinin çağrılacağını, görüşmenin interaktif mi yoksa yüz yüze mi yapılacağını henüz bilmediklerini söyledi.

04 Nis 2023 - 18:01 - Gündem

Mahreç  Ali Aydın