AK Partili isime oy verdi

Efeler Belediye Meclisi’ndeki encümen üyeliği seçimlerinde CHP ile İYİ Parti arasında kriz yaşandı. İddialara göre AK Partili üye CHP’li üyelerin desteğiyle encümen seçilirken İYİ Partili üye açıkta kaldı. Konuyla ilgili MANŞET’e konuşan İYİ Parti İl Başkanı Taner, “Etik bulmuyorum. Millet İttifakı ortaklığına yakışmadı” dedi.

Ali Aydın
Ali Aydın Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’ın başkanlığında gerçekleştirilen belediye meclisi nisan ayı toplantısına encümen seçiminde yaşananlar damga vurdu.
CHP’li üyeler Ersun Sinanoğlu 26 ve Maşallah Uslu 19 oy, AK Partili Mustafa Sabuncu 15 oy alarak encümen seçilirken İYİ Partili Münevver Göktaş 13 oyla seçimi kaybetti.
CHP’li üyelerin bu tutumu İYİ Partilileri şaşkına çevirdi.

BU ETİK DEĞİL
İYİ Parti İl Başkanı Recep Taner MANŞET’e yaptığı değerlendirmede, “Belediyedeki meclis üyelerinin sayısı ve çıkan oylar ortada. Arkadaşlarımız her ne kadar bazı isimleri telaffuz etse de neticede gizli oylama. Ancak CHP’li arkadaşların oy vermedikleri gözüküyor. Bu etik bir davranış değil. Hangi amaçla yaptıklarını bilmiyoruz ama bu tutum Millet İttifakı ortaklığına yakışmadı” ifadelerini kullandı.
Taner, CHP İl Başkanı Hikmet Saatçı’dan konuyla ilgili kamuoyunu aydınlatmasını beklediğini ifade etti.
Öte yandan İYİ Partili Turgay Akgüller ile CHP’li Yılmaz Tilki arasında encümen seçimi nedeniyle gerginlik yaşandığı da öne sürülüyor.

06 Nis 2023 - 13:27 - Siyaset

Mahreç  Ali Aydın