Encümen krizi büyüyor

CHP İl Başkanı Hikmet Saatçı, Efeler Belediyesi’nde yaşanan CHP ve İYİ Parti arasında krize neden olan encümen seçimi hakkında MANŞET’e konuştu. Saatçı, “Olayın tek taraflı olduğunu düşünmüyorum ama biz bunun etik olmadığını arkadaşlarımıza söyleyeceğiz” dedi.

Ali Aydın
Ali Aydın Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Efeler Belediye Meclisi’ndeki encümen üyeliği seçiminde CHP’li üyelerin AK Partili üyeye oy vererek İYİ Partili adayın encümene girememesine neden olduğu öne sürülmüştü.
İYİ Parti İl Başkanı Recep Taner, “Etik değil. Ortaklığa yakışmadı” sözleriyle yaşananlara tepki göstererek CHP İl Başkanı Hikmet Saatçı’dan kamuoyunu aydınlatmasını istedi.

MANŞET'E KONUŞTU
CHP İl Başkanı Hikmet Saatçı, beklenen o açıklamayı MANŞET aracılığı ile yaptı.
Saatçı, "Recep Bey beni aradı ve durumu iletti. Biz de bu konuyla ilgili çalışma başlattık. Olayın etik olmadığını arkadaşlarımıza ileteceğiz. Tek taraflı olduğunu düşünmüyorum ama neyse ortaya çıkarıp sorunu çözeceğiz. Planlı bir durum değil. Arkadaşlarımız ferdi hareket etmişler. Kendileriyle görüşeceğim zaten. Görüşme yapıp bilgi aldıktan sonra açıklama yapacağız. Böyle bir durumun yaşanacağını biz de beklemiyorduk. Arkadaşlarla görüşmeden yorum yapmam doğru olmaz." dedi.

06 Nis 2023 - 13:42 - Siyaset

Mahreç  Ali Aydın