TOP GENEL MERKEZDE

İYİ Parti Aydın’da yapılan ön seçimdeki şaibe iddialarına ilişkin İl Başkanlığı’ndan yazılı açıklama geldi. İtirazlar normal karşılanırken, incelemeyi Genel Merkez’in yürüttüğü bildirildi.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

İYİ Parti Aydın’da 1 Nisan’da 34 milletvekili aday adayı üye katılımlı ön seçimde yarıştı. Ön seçime “şaibe” iddiaları gölge düşürdü. İkinci sırada bulunan Semra Yücel, 3’ncü sıradaki Erhan Algan ve 4’ncü Tuğça Canpolat Yılmaz, sonuçlara itiraz etti. Kesin aday listelerinin belirlenmesine 2 gün kala tartışmalar sürerken İYİ Parti İl Başkanlığı’ndan açıklama geldi.

KARAR GENEL MERKEZ’DE

İl Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada seçime itirazların normal karşılandığı ve hayatın olağan akışına aykırı olmadığı belirtildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Konuyla ilgili itirazların değerlendirilmesi Genel Merkezimizin takdirindedir. Konunun hassasiyetine ve kamuoyunun güvenine şüphe getirmemek amacıyla süreç partimiz tarafından yayınlanan ilgili genelge çerçevesinde objektif olarak değerlendirilmesi için bir üst merci olan Genel Merkez Seçim İşleri Başkanlığının inceleme ve değerlendirilmelerine sunulmuştur. Nihai karar neticesinde 28. Dönem milletvekilliği aday listesi Genel Başkanımızın onayıyla YSK’ya sunularak netleşecektir. Konuya bahis süreç İl Başkanlığımız nezdinde takip edilmektedir.”

06 Nis 2023 - 19:32 - Siyaset

Mahreç  Mustafa Çelik