AYDIN'IN MİNİK EFELERİ!

Aydın'da gerçekleştirilen Okullar Arası Halk Oyunları Yarışması renkli görüntülere sahne oldu. Efeler Atatürk Spor Salonu'nun ev sahipliğinde dolu tribünler önünde gerçekleşen yarışmalara sporcu aileleri ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

AYDIN'IN MİNİK EFELERİ!
Haber albümü için resme tıklayın

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, 2022-2023 eğitim öğretim yılı okul sporları faaliyetleri çerçevesinde Okullar Arası Halk Oyunları Aydın İl Yarışması düzenlendi. Efeler Atatürk Spor Salonu'nda gerçekleştirilen yarışmaya veliler, yoğun ilgi gösterdi. Yarışmada minikler, yıldızlar ve gençler kategorilerinde 5 ekip yarıştı. Yarışmacılar, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu hakemlerinin önünde, hünerlerini sergiledi.

Minikler düzenlemesiz kategorisinde özel bir kolej, yıldızlar düzenlemesizde Adnan Menderes Ortaokulu, Gençler düzenlemesizde Aydın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Minikler düzenlemelide Söke'deki özel bir okul ve Gençler Düzenlemeli kategorisinde Zeynep Mehmet Dönmez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi şampiyon oldu.

Dereceye giren okul öğrencilerine kupa ve madalyaları törenle verildi. Yıldızlar ve gençler kategorilerinden birinci olan ekipler, İzmir’de gerçekleştirilecek grup yarışmalarında Aydın'ı temsil edecek.

08 Nis 2023 - 10:32 - Gündem