İYİ Parti Aydın'da kriz

İYİ Parti Aydın’da milletvekili listesi parti tabanını rahatsız etti. Kontenjan aday Ömer Karakaş’ın 1’nci sıraya konulması ve oy deposu Nazilli’den aday gösterilmemesi krize neden oldu.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
İYİ Parti Aydın'da kriz
İYİ Parti Aydın'da kriz
+5
Haber albümü için resme tıklayın

2023 seçimleri için zaman daralırken, siyasi arenada tansiyon yükseliyor.
Partiler Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) milletvekili aday listelerini sundu. Ancak İYİ Parti'nin listesi en çok dikkat çekenlerden biri oldu.

KONTENJAN ADAY
Aydın’da 1’nci sıraya Genel Merkez’in dayatmasıyla kontenjan aday Ömer Karakaş konuldu. Ömer Karakaş tercihi parti tabanında tepkiyle karşılandı. Liste krizi sosyal medyaya yansıdı. Birçok partili paylaşımlarıyla tepkilerini dile getirdi.

NAZİLLİ ES GEÇİLDİ
Ömer Karakaş’ın ardından ikinci kriz Nazilli’de yaşandı.
İYİ Parti 2018 Genel Seçimleri ve 2019 Yerel Seçimleri’nde en yüksek oy aldığı Aydın’ın en büyü ilçesi Nazilli’yi görmezden geldi.
Nazilli’den hiçbir adaya listede yer verilmemesine taban kazan kaldırdı.
Belediye Meclis Üyesi Soner Yelkovan, Aday Adayı Mesut Öztunç ve birçok partili sosyal medyada tepkisini dile getirdi.

YAPILANI UNUTMADIK
Mesut Öztunç, paylaşımında Dünü unutmadık. Nazilli’mize yapılanı da unutmadık. Lakin Her hayal kırıklığı insana; bildiklerimizin yeterli olmadığını, daha öğrenilmesi gereken çok şey olduğunu hatırlatır. Her şeye rağmen yorulmamak üzre çıktığımız bu yolda mücadeleye devam. Allah var gam yok” ifadelerine yer verdi.
Ön seçimde Nazilli’de 1’nci il genelinde 10’ncu sırada olan ancak aday listesinde yer almayan Gonca Yelkovan’ın eşi Belediye Meclis Üyesi Soner Yelkovan ise sıralamayı eleştiren bir partilinin paylaşımının altına “Adnan bey bir de Nazilli yok sayılmış. Buna ne diyelim?” yorumunu yaptı.

10 Nis 2023 - 12:57 - Siyaset

Mahreç  Mustafa Çelik