İYİ Parti kapıları açtı

İYİ Parti Aydın milletvekili adayı Ömer Karakaş, Ahmet Türk’ün, “İYİ Parti HDP’ye alışmalı” sözlerine yanıt verdi. Karakaş, “Ahmet Türk'ün açıklaması kendisini bağlar. HDP, PKK’yı terör örgütü olarak tanımadığı sürece hiçbir masada bir arada olmayız. Ancak biz Kürt seçmenlerin oylarına da talibiz” dedi.

Erdal Savaş
Erdal Savaş Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

İYİ Parti Aydın 1. sıra milletvekili adayı Ömer Karakaş, seçim çalışmaları kapsamında Aydın Ticaret Odası’nı ziyaret etti.
Haberciler Karakaş'a HDP’li Ahmet Türk’ün, 'İYİ Parti HDP’ye alışmalı' sözleri hakkındaki görüşünü sordu.
Karakaş bu soruya, “Ahmet Türk'ün açıklaması kendisini bağlar. HDP’nin tüzel kişiliği bugüne kadar PKK'nın bir terör örgütü olduğunu tanımadı. Bu sebeple hiçbir ortamda ve masada HDP'nin tüzel kişiliği ile bir arada olmayız. Ne ben olurum ne benim partim olur ne de Genel Başkanım olur.” yanıtını verdi.


OYLARINA TALİBİZ


HDP’nin tüzel varlığı ile HDP seçmenini birbirinden ayırmak gerektiğini belirten Karakaş, “HDP'nin tüzel kişiliği PKK'yı terör örgütü olarak tanımadığı için PKK ile aynıdır. Ancak oy veren seçmen kitlesinin büyük bir çoğunluğu bu coğrafyada bin yıldır bir arada yaşadığımız aynı tarihi, kültürü, kaderi paylaştığımız Kürt kardeşlerimizdir. Biz hepsinin oyuna talibiz. AK Parti'ye, MHP'ye oy veren seçmenlerin de oyuna talibim. CHP'ye oy veren insanlarla el birliği ile Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nu Cumhurbaşkanı yapıp, bu sistemi değiştirmeyi arzu ediyoruz. Dolayısıyla hain olmayan, bölücü olmayan her vatandaşın oyuna talibiz.” dedi.


CHP'YE MESAJ YOLLADI


Karakaş, “CHP’nin HDP ile ilişkisinden rahatsızlık duyduğu için kararsız olan CHP’li tabana bir mesajınız var mı?” sorusuna ise şöyle yanıt verdi:
“Tüm seçmenin oyuna talibim buna CHP'li seçmen de dahil. Bütün arkadaşlarımızın desteği ile Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nu Cumhurbaşkanı yapıp bu ucube sistemi değiştireceğiz. Bu seçim bizim için sistemin değiştirilmesini sağlayacak bir referandumdur. O yüzden ben tüm siyasi parti seçmenlerinin oyuna talibim. Az önce il başkanımızın da dediği gibi, “Bir oy Kemal’e bir oy Meral’e.”

25 Nis 2023 - 15:55 - Siyaset

Mahreç  Erdal Savaş