Ülken ağır konuştu

Türkiye’nin en önemli tarım şehirlerinden biri olan Aydın’da fuar alanının olmamasına iş dünyası ve üreticiler tepki gösteriyor. AYTO Başkanı Hakan Ülken, “Fuar alanı olmayan bir şehir ekonomi kenti olduğunu, kalkınmaya açık bir kent olduğunu iddia edemez” dedi.

Ali Aydın
Ali Aydın Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Aydın verimli topraklara ve tarımsal ürün çeşitliliğine sahip bir tarım şehri olarak biliniyor. Son yıllarda hayvancılık alanında önemli bir ivme yakalandı.
Organize sanayi bölgeleri de gelişmeye devam ediyor. Turizm alanında önemli potansiyeli barındırıyor.
Ekonomik çeşitliliği zengin olmasına rağmen kentte bir fuar alanı bulunmuyor.
Yaklaşık 10 yıldır üstüne basa basa bu konuyu dile getirdiklerini söyleyen Aydın Ticaret Odası başkanı Hakan Ülken, “Gerekli mercilere ilettik bu durumu. Fuar alanının Aydın’a katkısı sadece gelecek ziyaretçi anlamında değil, şehrin tanıtımı ve şehrin ticaretine sağlayacağı katkı açısından çok önemli. Fuar alanı olmayan bir şehir ekonomi kenti olduğunu, kalkınmaya açık bir kent olduğunu iddia edemez.” dedi.
Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyesi Yakup Er de daha önce bu konuyla ilgili, “Çevre illerin arasında fuar alanı olmayan tek il Aydın. Depolarda fuar yapmaya çalışıyoruz. Bir an önce Aydın’a fuar alanı yapılması lazım.” ifadelerini kullanmıştı.

26 Nis 2023 - 17:35 - Gündem

Mahreç  Ali Aydın