150 milyon liradan 500 milyon krediye

AK Parti Milletvekili Mustafa Savaş, Aydın Esnaf Odaları Birliği’ni ziyaret etti. 2002’de Türkiye genelinde esnafa 150 milyon lira kredi desteği verdiğini hatırlatan Savaş, bugün sadece bir kooperatife 500 milyon lira kredi imkânı sağlandığını söyledi.

Ali Aydın
Ali Aydın Tüm Haberleri
150 milyon liradan 500 milyon krediye
150 milyon liradan 500 milyon krediye
+1
Haber albümü için resme tıklayın

AK Parti Aydın Milletvekili ve 28. Dönem adayı Mustafa Savaş, Aydın Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği’ni (AYESOB) ziyaret ederek, esnaf odaları başkanları ile bir araya geldi. Savaş, “25 yıl görev yaptığım kurum dolasıyla esnafın sorunlarını bilen, dertlerini bilen biri olarak hep sizin yanınızda olduk. Geçmişte olduğu gibi yarın da yanınızda olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

NEREDEN NEREYE GELDİK
AK Parti’nin iktidara geldiği 2002 yılında Türkiye genelinde esnaflara toplamda 150 milyon lira kredi desteği verdiğini hatırlatan Savaş, bugün sadece bir kooperatife 500 milyon lira kredi imkânı sağlandığını söyledi. Esnaf temsilcilerinin talep ve şikayetlerini dinleyen Savaş, Bağ-Kur düzenlemesiyle ilgili gelen sorulara da yanıt verdi.

KÜNKCÜ’DEN SAVAŞ’A TEŞEKKÜR
Savaş, bu düzenlemenin meslek ayrımı olmadan bütün esnaflar için geçerli olduğunu ve en kısa zamanda uygulanacağını belirtti. AYESOB Başkanı Muhammed Ali Künkcü de EYT, Bağkur prim gün sayısı ve SGK yapılandırmaları gibi uygulamalardan duydukları memnuniyeti dile getirerek, Savaş’a destekleri için teşekkür etti.

08 May 2023 - 17:38 - Siyaset

Mahreç  Ali Aydın