Akıl değil para verin

Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Nazilli Belediyespor’un bir futbol şirketine devrine ilişkin eleştirilere yanıt verdi. Başkan Özcan, “Bize akıl değil para versinler” dedi.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Akıl değil para verin
Haber albümü için resme tıklayın

Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Nazilli Belediyespor’un satışına ilişkin, MHP İl Başkanı Haluk Alıcık, CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül ve taraftardan kendisine yöneltilen eleştirilere yanıt verdi. Kürşat Engin Özcan, hem Nazilli halkının geleceği hem de kentin değeri olan Nazillispor’un ayakta kalabilmesi için devir işlemi gerçekleştireceklerini söyledi.

“SAMİMİYETİNİZE İNANMIYORUM”

Başkan Özcan, belediyelerin profesyonel futbol takımlarına para aktaramayacağına ilişkin kanun maddesine öne sürdü. Nazilli Belediyespor üzerinden siyaset yapmaya çalışıldığına dikkat çeken Özcan, “Arkadaşlarımız kanun maddesinden bir haber oldukları için bu eleştirileri yapıyorlar. Nazilli Beleiyespor, Aydınspor gibi olsun istemiyoruz. Aydınspor bu duruma düşerken siyaset yapan arkadaşlarımız bir kere aramamışlar yetkili pozisyondayken. Hiç sesiniz çıkmamış. Nazillispor olunca siyaset yapmaya çalışıyorlar. Samimiyetinize inanmıyorum. Burada futbolun gereklerini konuşalım” dedi.

“BİZİM DE EVLADIMIZ”

Kürşat Engin Özcan, her platformda Nazilli Belediyespor’un 4’üncü evladı olduğunu söyleyen ve satışa karşı çıkan MHP İl Başkanı Haluk Alıcık’a da üstü kapalı olarak gönderme yaptı. Başkan Özcan, “Nazilli Belediyespor bizim de evladımız. Evladımızın canının yanmasını istemiyoruz. İyi yerlerde, iyi pozisyonlarda olsun istiyoruz. Bu noktada da elimizden geleni yapmak istiyoruz. Benim de bu durumdan memnun olduğumu zannetmeyin. Ben Nazilli Belediyesi olarak 51 milyon TL’yi bulamam, bulsam da aktaramam” diyerek Alıcık’a yanıt verdi.

“AKIL DEĞİL PARA VERİN”

Nazilli Belediyespor’un hızlı bir şekilde değişime ve dönüşüme ihtiyacı olduğunu kaydeden Belediye Başkanı, “Bana hayali işlerle gelmesinler. ‘Oradan buradan para gelecek’ demekle bu işler olmuyor. Ben Nazillispor için kapı kapı gidip para dilendim. Bu takımın hızlı bir şekilde değişime dönüşüme ihtiyacı var. Nazilli’de 51 milyon TL vercek biri varsa lütfen gelsin. Akıl vereceklerine parayı koysunlar ortaya. Biz çok sıkıştığımız zamanlarda yardım edin dedik. Bir Allah’ın kulu çıkıp gelmedi. Şimdi çıkmışlar akıl veriyorlar. Bize akıl değil para versinler” diye konuştu.

“BELEDİYENİN ASLİ İŞLERİ NE OLACAK?

Belediyenin vatandaş nezdinde yapması gereken asli işler olduğunun altını çizen Kürşat Engin Özcan, “Bize 'Belediye versin' diyorlar. Belediye yapacağı asli işler ne olacak. Asli işlerden feragat edip tali işleri yapmak Nazilli halkı tarafından kabul edilebilir bir şey değil. Bizim yapmamız gereken yollarımız, üstyapı hizmetleri ve belediyecilik hizmetlerimiz var. Onlardan imtina edip Nazillispor’a mı bakalım? Biz 'Nazillispor’u kapatalım, batsın gitsin' demiyoruz. Bir çözüm yöntemi var. Bu yöntem de akılcı, bilimsel, hukuk ve çağa uygun” şeklinde konuştu.

07 Haz 2023 - 12:32 - Siyaset

Mahreç  Mustafa Çelik