Kuşadası çöküyor

AK Parti Kuşadası İlçe Başkanı Mustafa Gökçe, bir türlü çözülemeyen yol sorununu gündeme taşıdı ve CHP'li Belediye Başkanı Ömer Günel'e sorular yöneltti.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Kuşadası çöküyor
Haber albümü için resme tıklayın

Göreve geldiği günden bu yana ihale yolsuzluklarıyla adından söz ettiren Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel'e her kesimden tepki yağıyor.

Rant uğruna ittifak ortaklarıyla dahi ters düşmekten çekinmeyen ve geçtiğimiz günlerde DEVA Partisi Kuşadası İlçe Başkanı Behçet Alp'in eleştirilerine maruz kalan Günel'e, bu defa AK Parti Kuşadası İlçe Başkanı Mustafa Gökçe ateş püskürdü.

Yol çalışmaları adı altında harcanan paralara dikkat çeken Gökçe, Fen İşleri Müdürlüğü'ne aktarılan 4 yılda 400 milyon TL'lik bütçeye rağmen ilçenin çöktüğünü söyledi.

MICIR İHALESİ
Kuşadası Sanayi Sitesi'nin üstündeki yola dikkat çeken Gökçe, "Mevcut belediye yönetimi ilk geldiği yıl burayı yamayla geçiştirdi. Son iki yılda yapılaşmanın artmasıyla bu yolda trafik yoğunlaştı. Bunun sonucunda geçen yıl yapılan yol gelişigüzel altyapısıyla defolu olunca çöktü. Şimdi bu yol apar topar yine yapılıyor. Öyle alelacele ki yolda kaldırım bile yapmayı unutmuşlar. Tıpkı Davutlar’da geçen yıl mıcırcı şirkete 25 milyon TL fiyata yaptırılan yolun bu sene yeniden kazılıp yapılıyor olması gibi. Tıpkı Kadınlar Denizi’nde her yıl yeniden yapılan yollar gibi" ifadelerini kullandı.

DEFOLU HİZMET
Hızını alamayan Gökçe, CHP'li Günel'e tepkisini şu sözlerle sürdürdü: "Bir de Belediye Başkanı çıkmış diyor ki, milyon metrekare yol yaptık. Ya yapıyorsun da her yıl aynı yolları yapboz gibi bozup yeniden yapıyorsun. Yapılan defolu hizmetlerle her yıl yeniden imal edilen yollar ve kamu kaynaklarını heba eden bu zihniyet neticede eziyeti çeken vatandaş ve birilerine peşkeş çekilen milli servet. Az kaldı az."

16 Haz 2023 - 00:51 - Gündem

Mahreç  Haber Merkezi