Nazilli kafasını kuma gömdü

Nazilli Belediyespor’un devrine ilişkin Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ın Cuma’ya kadar tanıdığı süre tamamlandı. 160 bin nüfusluk şehirde herkes kafasını kuma gömüp Nazilli Belediyespor’u sahipsiz bıraktı.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Nazilli kafasını kuma gömdü
Nazilli kafasını kuma gömdü
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Nazilli Belediyespor’u belediyeye getirdiği ekonomik yük nedeniyle devretmeye hazırlanan Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, kentteki iş adamları ve siyasetçilere Cuma’ya kadar süre verdi. 5 günde 160 bin nüfuslu şehirde Nazilli Belediyespor’a sahip çıkacak bir kişi çıkmadı.
İş dünyası Özcan’ın çağrısının ardından kafasını kuma gömdü.

ALICIK’TAN SES ÇIKMADI

Genel Kurul öncesi “Nazillispor’u sattırmam” diyen ve siyah beyazlı kulübe talip olan MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık da sessizliğe gömüldü. Şehir, 40 yıllık değerine sırtını döndü.

“ELEŞTİRENLER NEREDELER?”

Bugüne kadar herkesin sırtını belediyeye dayadığını söyleyen Kürşat Engin Özcan, Nazilli’den para kazananların sürece girmediğini belirterek, “Kentimizden kazanan esnaf, iş adamı ve yatırımcıların bu işe el atması gerekiyor. Hala bekliyoruz. Herkes konuşuyor. Eleştiren arkadaşlarımız neredeler? Kongrede de söyledik. Liste çıkartın dedik. Çıkmadı. Sattırmayız demekle bir yere varılmıyor. Çözümle gelecek herkese destekçiyiz” ifadelerini kullandı.

“BUNLARI KAMUOYU TAKDİR ETSİN”

Nazilli Belediyespor Başkanı Ali Ertürk ise Nazilli’den kimsenin takıma talip olmadığını belirterek, “Bunu kamuoyu takdir etsin. Biz çağrımızı yaptık. Takıma sahip çıkmak bir yere dursun, daha yangından mal kaçırırcasına icraya veriliyor. Futbolculara UÇK’ya gitmesi için çağrı yapılıyor. 5 gündür kimseden bir atılım görmedik” diyerek tepkisini gösterdi.

22 Haz 2023 - 15:03 - Spor

Mahreç  Mustafa Çelik