Uzun tatilin çileli dönüşü

9 günlük bayram tatili için Aydın'ın Didim ve Kuşadası İlçelerini tercih edenler, gelişte olduğu gibi dönüşte de çile çekti. Sürücüler Aydın ve Denizli istikametindeki kavşakları aşmak için kaplumbağa hızıyla ilerledi. Tatil burunlarından fitil fitil geldi.

Uzun tatilin çileli dönüşü
Haber albümü için resme tıklayın

Özellikle kamu çalışanlarına yarayan 9 günlük Kurban Bayramı tatili dün bitti. Çalışanlar bugün işlerinin başına döndü. Döndü ama yollarda çektikleri çile yanlarına kar kaldı.
Aydın'ın Didim ve Kuşadası İlçelerini tercih edenler 9 gün boyunca doyasıya eğlendi. Konaklamak için yer bulamayanlar araçlarınca ve çadırlarda sabahladı. Trafiğe takılmamak için dün geceden yola çıkanlar oldu. Ancak tatildeki hesap, dönüş yoluna uymadı. Aydın ve Denizli istikametindeki kavşakları aşmak pek de kolay olmadı.

SÖKE GEÇİT VERMEDİ
Kuşadası, Didim ve Bodrum güzergahından dönüşe geçenler Söke'deki Novada Kavşağı'nı aşmak için saatlerce trafikte bekledi. Ekipler, kavşaklarda çıkış istikametine daha uzun süre geçiş hakkı tanıyarak yoğunluğu azaltmaya çalıştı. Trafik hareketliliğinin dün gün boyu devam ettiği görüldü. Novada Kavşağı'nda araç sayısının artmasıyla ulaşım durma noktasına geldi. Araçlar kaplumbağa hızıyla ilerledi. Söke'yi aşıp D-100 veya Anadolu Otoyolu'na ulaşanlar trafikten kurtulduklarını sandı. Ancak hiç te öyle olmadı. Anadolu illerinden yola çıkanlar, otoyolun Düzce geçişinde tıkandı kaldı.

İSTANBUL-İZMİR HATTI
Tekirdağ-İstanbul karayolunun Yenice, Yeniçiftlik, Beyazköy ve Kumbağ mevkilerinde de yoğunluk yaşandı. Araçlar zaman zaman yoğunluk nedeniyle ağır ağır ilerledi. İstanbul-İzmir Otoyolu ve Osmangazi Köprüsü'nde de Yalova ve Bursa geçişlerinde hareketlilik vardı. Köprü, otoyol ve kara yollarında olumsuzluk yaşanmaması için güvenlik önlemlerini artıran trafik ekipleri ise güzergah üzerinde denetim yaptı.

02 Tem 2023 - 09:52 - Gündem