Taner düşünceleri alt üst etti

Yerel Seçimlere 8 ay kala siyasi partilerin çalışmaları devam ediyor. Geçtiğimiz gün Gelecek Partisi Aydın İl Başkanı Ali İhsan Dilmen’in ‘İYİ Parti ile bir ittifak oluşturulabilir’ açıklamalarına yönelik İYİ Parti Aydın İl Başkanı Recep Taner’den yanıt geldi. Taner, ‘şuanda bir ittifak düşüncemiz yok’ dedi.

Mert CONA
Mert CONA Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

MANŞET, yerel seçimler öncesi siyasi partilerin çalışmalarını ve düşüncelerini okuyucularına aktarmaya devam ediyor.
Gelecek Partisi Aydın İl Başkanı Ali İhsan Dilmen, Geçtiğimiz gün açıklama yaparak, İYİ Parti ile bir ittifakın oluşturulabileceğini ve muhafazakar bölgelerde kendi adaylarını gösterebileceklerini ifade etmişti.

Dilmen’in açıklamalarına yönelik İYİ Parti Aydın İl Başkanı Recep Taner’den yanıt geldi. Taner, ‘şuanda bir ittifak düşüncemiz yok’ dedi.

İTTİFAK DÜŞÜNCESİ YOK
Partisinin yerel seçimlerde bir ittifak düşüncesi olmadığının altını çizen Recep Taner, “Bu seçimde her parti kendi adaylarıyla çıkmalı. Bu yerel seçimlerde partilerle birlikte çıkarılan adaylar çok önemli olduğu için dolayısıyla kazanacak adayların bulabildiğiniz takdirde ben hangi partiden olursa olsun o ilçenin alınabileceğini düşünenlerden biriyim. Şu anda ittifak konusunda bir düşüncemiz yok. Herhangi bir partiyle alakalı bir düşüncemiz yok. Kasım, aralık ayı gelsin ortamı bir görelim tekrar değerlendiririz. Ben Gelecek Partisi, CHP, DEVA, AK Parti, MHP gibi her partinin bu seçimlerde doğru adaylarını bulabildiklerinde o doğru adaylarla her tarafı alabileceklerini düşünen insanlardanım” dedi.

08 Tem 2023 - 12:07 - Gündem

Mahreç  Mert Cona