İyi Parti tek başına

İYİ Parti’de yerel seçim hazırlıklarına start verildi. Aydın Milletvekili Ömer Karakaş, 2024’te seçime tek başına girmek istediklerini söyledi. Karakaş, önümüzdeki süreçte Aydın’da aday belirleme çalışmalarının başlayacağını açıkladı.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
İyi Parti tek başına
İyi Parti tek başına
+1
Haber albümü için resme tıklayın

İYİ Parti’de Meral Akşener Genel İdare Kurulu’nu topladı. GİK Aydın Milletvekili Ömer Karakaş da toplantıda yer aldı. Yerel seçime hazırlık çalışmaların ele alındığı toplantının detaylarına ilişkin Ömer Karakaş açıklamalarda bulundu. Partinin yerel seçime giden süreçte izleyeceği yol haritasına ilişkin MANŞET’e konuşan Ömer Karakaş, tüm il ve ilçelerde kendi adaylarıyla seçime girmek için hazırlandıklarını kaydetti.

YALNIZ BAŞIMIZA
Milletvekili Karakaş, Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden destek alamamaktan yakınarak CHP’yle ipleri koparan Recep Taner’in açıklamalarını da değerlendirdi.
Yerel seçimlerde İYİ Parti’nin tek başına seçime girme hazırlığında olduğunu yineleyen Aydın Milletvekili, “İttifaklar seçimle yapılır seçimle sona erer. Dolayısıyla biz geçmiş dönemde CHP ile ittifak yaptık. 2019 yerel seçimlerinde de yine ittifak yaptık. Son seçimlerde de İYİ Parti olarak Milletvekilliği Seçimlerine de tek başımıza girdik. Ancak Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde bir ittifak değil iş birliği yaptık. Önümüzdeki Yerel Seçimlerle ilgili şu an için düşüncemiz tek başımıza seçimlere girmek” ifadelerine yer verdi.

ADAY BELİRLEME
Aydın’da aday belirleme çalışmalarına başlayacaklarını dile getiren Ömer Karakaş, “Kazanacak aday” vurgusu yaparak şunları söyledi;
“Seçim bir yarıştır. Dolayısıyla her parti seçimlere kazanmak için girer. Yerel seçim, genel seçimden biraz daha farklıdır. Yerel seçimde aday problemi daha ön plana çıkar. Yani halk arasında takdir gören inanılır güvenilir insanların seçimlerde netice alması çok daha rahat oluyor. Bu yüzden bizler de adaylarımızı belirlerken kimle en yüksek oy alacaksak, kimle başarıyı sağlayıp kazanacaksak o adaylarla gitme yoluna bakacağız. Bizim için Liyakat da önemli. Birçok kriteri bir araya getirerek doğru adaylarla yerel seçimleri tamamlayacağız.”

20 Tem 2023 - 17:50 - Siyaset

Mahreç  Mustafa Çelik