Aydınlılar Karadeniz yolcusu

Türkiye’nin en sıcak illerinden olan Aydın’da yaşayan vatandaşlar, yaz tatili için Karadeniz'e gitmeyi tercih ediyor.

İhlas Haber Ajansı
İhlas Haber Ajansı Tüm Haberleri
Aydınlılar Karadeniz yolcusu
Aydınlılar Karadeniz yolcusu
+4
Haber albümü için resme tıklayın

Etkili olan çöl sıcaklarından kaçan vatandaşlar, yağışlı, serin ve yayla iklimine sahip Karadeniz’e akın ediyor. Haftanın her günü Aydın’dan Karadeniz’e tur düzenlenirken Aydınlılar, Karadeniz’in serin ortamında bölgenin doğal ve tarihi güzelliklerini doyasıya yaşıyor.
Özellikle yaz aylarında serin yayları nedeniyle Karadeniz turlarına yoğun ilgi gösterildiğini belirten Aydınlı turizmcilerden Fırat Barışık, Ege’den Karadeniz’e yaz sezonu boyunca yerli turist taşıdıklarını belirtti.
Karadeniz turlarının 7 gün 7 gece şeklinde planlandığını belirten Barışık, “Ülkemizin her yeri ayrı bir güzelliğe sahip. Ancak çöl sıcaklarının hakim olduğu Aydın’da yaşayanlar için yaz mevsiminde Karadeniz turları yoğun ilgi görüyor. Aydın’daki 43 derece sıcak havadan ayrılıp Karadeniz yaylalarında 10 derecenin altındaki havada serinlemek ayrı bir keyif. Bunun yanında turlara katılanlar bölgenin doğal ve tarihi güzelliklerini de yaşayarak dolu dolu bir tatil yaşıyor” dedi.
Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin ve Gürcistan’ın Batum kenti ile Amasya’nın da dahil olduğu turlarda Karadeniz’in serin yaylaları kadar, bölgenin tarihi ve doğal güzellikleri ziyaretçileri adeta mest ediyor.
Rehberler eşliğinde yapılan gezi turlarının eylül sonuna kadar devam edeceğini belirten Fırat Barışık, Karadeniz turlarına olan ilginin her geçen gün arttığını belirtti.

23 Tem 2023 - 17:32 - Kültür Sanat

Mahreç  İhlas Haber Ajansı