Çerçioğlu'nda istifa paniği

Özlem Çerçioğlu, İncirliova'da yaşanan istifaların ardından apar topar CHP ve İYİ Parti'nin Meclis üyelerini belediyeye çağırdı, birlikte poz verdi.

Ömer Harmankaya
Ömer Harmankaya Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

İncirliova Belediye Başkanı Alptekin Kaya’nın İYİ Parti’den istifasının yankıları sürüyor. Çerçioğlu'nun belediyeye verdiği araçları geri almasına tepki gösteren CHP İncirliova Gençlik Kolları teşkilatı toplu istifa etti.
İstifa ve tepkilerin devam etmesi üzerine Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, harekete geçti.
İYİ Parti ve CHP'nin İncirliova'daki Meclis üyelerini belediyeye çağıran Çerçioğlu, basına kapalı görüşme gerçekleştirdi.

YATIRIM YAPACAKMIŞ

"Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden yeterli desteği ve yatırım alamadığı ve Çerçioğlu ile çalışma imkanı kalmadığı" gerekçesiyle Kaya'nın istifa etmesi, Çerçioğlu'nda paniğe yol açtı.
Diğer Meclis üyelerinin istifa etmesinin önüne geçmeye çalışan Çerçioğlu, son 4 yılda İncirliova'ya verdiği 2 hurda aracı geri almasına ilişkin açıklama yapamadı.
Çerçioğlu'nun kapalı toplantıda "İncirliova'ya yatırıma devam edeceğim" dediği öğrenildi.
Çerçioğlu'nun ayağına çağırdığı Meclis üyeleri ise şimdiye kadar İncirliova'ya neden yatırım yapılmadığını, verilen araçların neden geriye alındığına ilişkin soru soramadı.

26 Tem 2023 - 15:14 - Siyaset

Mahreç  Ömer Harmankaya