İstifa sürecinde neler yaşandı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'ye geçmeyi tercih eden Aytekin Kaya'yı tebrik ederek, rozetini taktı.

Erdal Savaş
Erdal Savaş Tüm Haberleri
İstifa sürecinde neler yaşandı?
İstifa sürecinde neler yaşandı?
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen törende TBMM KİT Komisyonu Başkanı ve AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, AK Parti Aydın milletvekilleri Seda Sarıbaş ve Ömer Özmen, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan ve AK Parti Aydın İl Başkanı Gökhan Ökten hazır bulundu.
İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, İYİ Parti'den istifa etmişti.

İNCİRLİOVA SAHİPSİZ DEĞİL

İl Başkanı Gökhan Ökten, Kaya'nın AK Parti'ye katılmasını MANŞET’e değerlendirdi.
Ökten, “Aydın’a ve İncirliova’ya hayırlı olsun. İncirliova sahipsiz değildir. Orada yaşayan vatandaşlar, Aytekin Kaya ile birlikte AK Parti belediyeciliğiyle tanışacaktır” dedi.

KİLİT İSİM ÖZCAN

İYİ Partili İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya’nın AK Parti’ye geçişinde, kader ortağı Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, kilit rol oynadı.
8 ay önce İYİ Parti’den istifa edip AK Parti saflarına geçen Kürşat Engin Özcan, Aytekin Kaya ile ilk teması kuran isim oldu. AK Parti İl Başkanı Gökhan Ökten ile Kaya'yı görüştüren Başkan Özcan, AK Parti Genel Merkezi'nde 2 toplantı yapılmasına ön ayak oldu.

OTOBÜS HEDİYE ETTİ

İYİ Parti'den istifa eden Kaya'yı cezalandırmak isteyen CHP'li Çerçioğlu, İncirliova’ya verdiği yangın söndürmekte kullanılan sulama aracı ve diyaliz hastalarının naklini yapan minibüsü geri aldı.
Çerçioğlu'nun partizanca davranışı üzerine İncirliova CHP Kadın Kolları Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri partiden istifa etti.

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, İncirliova Belediyesi’ne otobüs hediye etti. Özcan'ın İncirliova'ya hediye ettiği araçla diyaliz hastalarının nakli sağlanacak.

ÇERÇİOĞLU'NDA İSTİFA PANİĞİ

İncirliova'da istifaların peş peşe gelmesinin ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, apar topar CHP ve İYİ Parti'nin Meclis üyelerini belediyeye çağırdı
İYİ Parti ve CHP'nin İncirliova'daki Meclis üyeleriyle kapalı kapılar ardında görüşen Çerçioğlu, istifaların önüne geçilmesi için partililerle görüşülmesini istediği öğrenildi.
Çerçioğlu'nun ayağına çağırdığı İncirliova Meclis üyelerinin, şimdiye kadar İncirliova'ya neden yatırım yapılmadığını, verilen araçların neden geriye alındığına ilişkin soru soramadığı öğrenildi.

26 Tem 2023 - 18:52 - Siyaset

Mahreç  Erdal Savaş