Kaya'yı ihanetle suçladı

Nazilli’den sonra İncirliova Belediye’sini de AK Parti’ye kaptıran İyi Parti İl Başkanı Recep Taner yaptığı basın açıklamasıyla Aytekin Kaya’ya yüklendi.

Erdal Savaş
Erdal Savaş Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

İYİ Parti Aydın İl Başkanı Recep Taner, sahip oldukları iki belediye başkanının AK Parti'ye geçmesinde kendini aklamak için açıklama yaptı.
Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan'ın ardından İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya da istifa ederek AK Parti'ye katıldı.
Partililerin istifa çağrısında bulunduğu Recep Taner, ülkenin içinde bulunduğu zorlu koşullarda böyle bir konuyla kamuoyunu meşgul ettiği için özür diledi.
İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya’yı "sözünde durmamakla" suçlayan Taner, Kaya'nın Aydın Büyükşehir Belediye’siyle anlaşmazlık yaşadığı için istifa ettiğini, seçimlere kadar bağımsız belediye başkanı olarak görevini sürdürmesi gerektiğini söyledi.
Taner, Kaya’nın AK Parti’ye geçişini kendilerine yapılan bir ihanet olarak gördüklerini sözlerine ekledi.

SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUM

Taner, Kaya'nın belediye başkanlığından da istifa etmesinin daha etik olacağını iddia etti.
Millet İttifakı’ndan seçilen Kaya’nın AK Parti’yle anlaşamayacağını ileri süren İyi Parti İl Başkanı Taner, şöyle devam etti:
"Aytekin Kaya’nın İncirliova halkına nasıl bir açıklama yapacağını merak ediyorum. Önümüzdeki yerel seçimlerde AK Parti’ye geçen her iki ismin de seçilme şanslarının olmadığını biliyoruz. Bizler görevi süresince kendilerine verdiğimiz desteğin iç rahatlığı ve önce vatan şiarıyla 2024 yerel seçimlerine odaklanarak çalışmalarımıza devam ederken, AK Parti saflarına geçen her iki Belediye Başkanı’nı AK Parti adayı olarak karşımızda görmeyi sabırsızlıkla beklemekteyiz.”

29 Tem 2023 - 17:14 - Siyaset

Mahreç  Erdal Savaş