Aydın'dan boykot çağrısı

Aydın Amatör Küme’de mücadele eden Kardeşköyspor, filiz lisans bedellerine tepki için Türkiye’de yer alan bütün amatör kulüplerine 'boykot' çağrısında bulundu.

Hakan Horata
Hakan Horata Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Türkiye Futbol Federasyonu, her sene Amatör Spor Kulüplerini ilgilendiren lisans kararları alıyor. Maddi yönden kulüpleri sıkıntıya düşüren bedeller karşısında ise yöneticiler de çaresiz kalıyor.

Aydın Amatör Küme ekiplerinden Kardeşköyspor’da filiz lisans ücretlerini hedef alarak, Türkiye’de faaliyet gösteren tüm Amatör Kulüplere seslendi.

BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR

Boykot ve birlik temalı mesajda şu ifadelere yer verildi:
“Özellikle Aydın'da faaliyet gösteren değerli amatör spor kulübü yöneticileri. Devletin ve bakanlıkların mevzuat kanunlarına göre halkının sorunlarına çözmekle hükümlüdür. Amatör spor dallarında yeni uygulamaya alınan filiz lisans ücretlerine tepki göstererek ücretleri geri çektirebiliriz, birlikte hareket ederek.
Devletin spor bakanlığı alt yapıya önem vermek ve gençleri spora teşvik etmek için filiz lisans ve vize ücretlerinden muaf tutmalıdır. Sezon başlamadan belli bir tarihte karar alıp boykot edebiliriz.
Bir elin nesi var İki elin sesi var. Birlikten kuvvet doğar.”

02 Ağu 2023 - 20:24 - Spor

Mahreç  Hakan Horata