Meslektaşına destek!

Aydın Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Cemil Şahin Ankara'da meslektaşına yapılan çirkin saldırıyı kınadı.

İhlas Haber Ajansı
İhlas Haber Ajansı Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Ankara’nın Çankaya ilçesinde yaşandı. Kedisi ölünce gözü döndü A.K. adlı trans, erken doğum yapan kedisi 'Victoria'yı, enfeksiyon kaptığı için Ceren Eroğlu'nun sahibi olduğu veteriner kliniğine götürdü. Klinikte tedaviye alınan kedi, 4 gün sonra öldü. A.K., kedisinin ölümünden sorumlu tuttuğu kliniği 4 arkadaşıyla basıp, veteriner hekim Ceren Eroğlu'na saldırdı.

AYDINLI MESLEKTAŞINDAN DESTEK

Aydın Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Cemil Şahin deheşete düşüren olaya ilişkin açıklama yaptı. Cemil Şahin, meslektaşına yapılan çirkin saldırıyı kınadı. Başkan Şahin, “Muayenehanesinde özverili şekilde görevini yaptığı esnada, bir grup kendini bilmez, insanlıktan nasibini almamış şahısların saldırısına uğrayan meslektaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, bu menfur saldırıyı kınıyoruz. Olay sonrası serbest bırakıldıklarını öğrendiğimiz saldırganların tutuklu olarak yargılanması gerektiğinin altını çizmek istiyoruz” dedi.

KAYBEDECEK VAKİT YOK

Elini kolunu sallayarak dışarıda gezen şahısların, aynı meslektaşlarına saldırabileceğini söyleyen Şahin şöyle devam etti;
“Türkiye Büyük Millet Meclisi Üyeleri, artık bu veteriner hekimi yok sayma anlayışından kurtulmalı, yasa yaparken hakkaniyeti sağlamalı, veteriner hekimlerimizin başta can güvenliği olmak üzere kaybedilen tüm haklarını teslim etmeliler. Veteriner hekimlerimiz gerek muayenehanelerinde, gerek sahada kuş uçmaz kervan geçmez riskli arazi şartlarında, gerek mezbahanelerde ve gıda iş yerlerinde, kısacası görev aldıkları tüm alanlarda, halk sağlığı, gıda güvenilirliği ve hayvan sağlığı için çok stratejik görevler yapmakta ve bu görevlerini adeta kelle koltukta sürdürmektedirler. Yasa yapıcılar ve tüm yetkililer, veteriner hekimleri sağlık camiasından dışlama ve yok sayma anlayışından derhal sıyrılmalı, daha fazla can yanmadan, daha fazla hakka girmeden acilen gerekli düzenlemeleri yapmalıdırlar. Artık kaybedecek vakit yok. Göreve çağırıyoruz.”

03 Ağu 2023 - 18:58 - Asayiş

Mahreç  İhlas Haber Ajansı