Millete hayırları yok

Nazilli Belediyesi’nin son meclis toplantısına katılmayarak belediyeyi ekonomik dar boğaza sokmaya çalışan Millet İttifakı kanadı, satışa karşı olduklarını yineledi.

Ömer Harmankaya
Ömer Harmankaya Tüm Haberleri
Millete hayırları yok
Millete hayırları yok
Haber albümü için resme tıklayın

Nazilli Belediyesi’ne yaklaşık 60 milyon TL’lik finansal destek sağlayacak İnci Yaşam’da belediyeye ait 7 adet taşınmazın satışının masaya yatırılacağı meclise CHP’li ve İYİ Partili 16 üye katılmadı. Toplantı yeter sayısı elde edilemedi ve oturum 21 Ağustos Pazartesi gününe ertelendi.
Konuyla ilgili açıklamada bulunan CHP Nazilli İlçe Başkanı Serdar Alptekin ve İYİ Parti İlçe Başkanı Durmuş Kural, satışa hala karşı olduklarını belirtti.

“SATTIRMAYACAĞIZ”

Satış için yine ret oyu vereceklerini dile getiren CHP Nazilli İlçe Başkanı Serdar Alptekin, “Mart ayında yeni bir belediye başkanı gelirse satacaksa o satsın. Artık Nazilli’de hiçbir yer sattırmayacağız. Belediye bizim zamanımızda işçilerin paralarını takır takır ödüyordu. Şimdi neden ödenmiyor?” dedi.

“KATILSAYDIK YİNE RET OYU VERECEKTİK”

Toplantıya başka bir programda oldukları için katılmadıklarını belirten İYİ Parti Nazilli İlçe Başkanı Durmuş Kural, kararlarından vazgeçmediklerini söyledi. Kural, “Biz daha önceki toplantılarda da belli ettiğimiz gibi grup halinde bu satışa ret oyu verdik. Meclis toplantısından bir gün önce akşam yine grup halinde ret kararı almıştık. Genel Merkez’den Teşkilat Başkanımız Buğra Kavuncu Aydın’a geldi. Tüm il teşkilatı ve ilçe teşkilatları olarak toplantıdaydık. Meclisteki toplantıya katılacak olsaydık yine ret oyu verecektik” ifadelerine yer verdi. Başkan Kural, paranın nereye kullanılacağına dair yeterli derecede ikna edilemediğini söyledi.

17 Ağu 2023 - 14:51 - Siyaset

Mahreç  Ömer Harmankaya