ALICIK'TAN TANER'E SALVO!

İYİ Parti Aydın İl Başkanı Recep Taner, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin yerel seçim davetinin mümkünatı olmadığını dile getirdi. MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, bir mesaj yayımlayarak eski yol arkadaşını hedef aldı.

Sezercan Makas
Sezercan Makas Tüm Haberleri
ALICIK'TAN TANER'E SALVO!
Haber albümü için resme tıklayın

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri öncesi İYİ Parti'ye davette bulundu. Bahçeli'nin çağrısını değerlendiren İYİ Parti Aydın İl Başkanı Recep Taner, "İttifak yapmamız mümkün değil" dedi. MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık ise eski dava arkadaşı Taner'in çıkışına sert tepki gösterdi ve "Etiket olarak kullandığınız 23.Dönem Milletvekilliğinizi onaylayan sayın liderimize, emek çeken dava arkadaşlarımıza 'Mümkün değil' demişsin. Bugünkü durumunun temeli ve okulunun MHP olduğunu ne çabuk unuttun?" diye sordu.

ANLAYAMAMIŞ OLACAK Kİ...
Eski yol arkadaşına seslenen Alıcık, "31 Mart 2024 de kazanan Aydın Kenti ve Aydınlılar olacaktır. Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli; sadece MHP’nin lideri değil, aynı zamanda devletimiz için varlığı itimat telkin eden akil bir insan, büyük bir dava adamı ve bilge bir Türk milliyetçisidir. Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin karşılıklı siyasi yaklaşma, yumuşama, gerginliği azaltma ve peşin hükümleri ortadan kaldırma yolunda yapmış olduğu çağrıyı ve bilgece sergilenmiş bir siyasi diplomasi örneğini İP Aydın İl Başkanı Sayın Recep Taner anlayamamış olacak ki 'İttifak yapmamız mümkün değil' açıklaması yapmış. Etiket olarak kullandığınız 23.Dönem Milletvekilliğinizi onaylayan sayın liderimize, emek çeken dava arkadaşlarımıza 'Mümkün değil' demişsin. Bugünkü durumunun temeli ve okulunun MHP olduğunu ne çabuk unuttun" ifadelerini kullandı.

HEMŞEHRİLERİMİZ KÂRLI ÇIKACAKTI
Davetin iyi değerlendirilmediğini savunan Alıcık, "Bu çağrının enine boyuna düşünülüp fikir alışverişi yapılmadan, büyük bir siyasi nezaketsizlik ve seviyesizlikle reddedilmesini hemşerilerimiz ve dava arkadaşlarımız takip etmektedir. Sayın Taner, 'Gündem değiştirmek istiyorlar' demiş. Elbette her gün yeni hedefler ve taptaze gündem ile başlıyoruz. Durağan, statik siyaset çok eskilerde kaldı. Adımız hareket. Duramıyoruz. Hareketimiz daima ileriye doğrudur. Sayın Genel Başkanımızın büyük bir içtenlik, serinkanlılık ve barışçı tavırla yaptığı davete icabet edilse idi bundan Türk milletimiz ve hemşerilerim kârlı çıkacaktı" sözlerini kaydetti.

GELECEĞİN GÜÇÜ TÜRKİYE'DİR!
MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, şu ifadelerle sözlerini sürdürdü:
"Bazı eski arkadaşlarımızın haysiyetini de düşünerek konumlandırdıkları yerin kendilerine, ülkeye zarar verdiğini hatırlatıyorum. Birlik ve beraberlik içinde Türk ve Türkiye Yüzyılının inşasına herkesi davet ediyorum. Kızılelmamız Türk ve Türkiye Yüzyılına güçlü adımlarla "gönül seferberliği" ile hep birlikte yürümeye devam edelim. Gelen Türk Asrı, geleceğin gücü Türkiye'dir!"

17 Ağu 2023 - 19:23 - Siyaset

Mahreç  Sezercan Makas