Taner Efeler’e talip

İYİ Parti Aydın İl Başkanı Recep Taner, yerel seçimler öncesi Efeler Belediye Başkanlığı aday adaylığını açıkladı.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Türkiye, Mart ayında yapılması planlanan yerel seçimlere doğru geri sayıma geçti. Siyaset kulisleri giderek hareketlenirken, Aydın’da yavaş yavaş seçim atmosferine de girilmeye başlandı.

Genel seçimlerdeki ittifakların devam edip etmeyeceği merak edilirken, ilk net açıklama İYİ Parti lideri Meral Akşener'den geldi. 81 ilde kendi adayıyla seçime gitme kararı alan İYİ Parti’de Aydın’da da adaylar netleşmeye başladı.

EFELER’E TALİP

2024 yerel seçimlerinde belediye başkanlığına aday olacağı konuşulan İYİ Parti İl Başkanı Recep Taner, ağzındaki baklayı çıkarttı. Efeler Belediye Başkanlığı’na talip olduğunu aktaran Recep Taner, “Efeler Belediye Başkanı aday adayıyım. O konuda bir endişe yok. Şu anda kesin bir şey diyemiyorum ama 2014’ten kalma Efeler Belediye Başkanlığı düşüncem var. 2019’da da niyetlenmiştim. O dönem engellendi” ifadelerine yer verdi.

BÜYÜKŞEHİR ADAYLIĞINA YEŞİL IŞIK

“Ben partimin jokeriyim. Nerede isterlerse orada kullanabilirler” açıklamasında bulunan İYİ Partili Recep Taner, Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na da dolaylı olarak yeşil ışık yaktı.

“FATİH ATAY İLE TEMASIMIZ YOK”

Recep Taner, Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na boyun eğmediği gerekçesiyle hedef tahtasına oturtulan ve CHP’den istifa etmeye hazırlanan Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay ile bir temaslarının olmadığını söyledi. Taner, “Fatih Bey’le İYİ Parti’ye geçiş noktasında tek kelime konuşmamız olmadı. Çıkan haberler gerçeği yansıtmıyor” ifadelerini kullandı.

10 Eyl 2023 - 10:16 - Siyaset

Mahreç  Mustafa Çelik