Tansiyon yükseldi!

MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, Büyükşehir Meclisi’nde MHP’li Eda Yücel İlhan’ın üzerine yürüyen ve parmak sallayan CHP’li Başkanvekili Barış Altıntaş ile Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’e seslendi. Haluk Alıcık, “Erkekliği gelip birde bize yapsınlar” dedi.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Tansiyon yükseldi!
Tansiyon yükseldi!
Haber albümü için resme tıklayın

Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi’nde MHP’li Meclis Üyesi Eda Yücel İlhan, Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na tepkisini açıkça dile getirdi. Çerçioğlu’na karşı yapılan her eleştiride cinsiyetçilik eleştirileri yapan CHP’liler mecliste kendileriyle çelişti.

CHP’li Başkanvekili Barış Altıntaş ve Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, MHP’li Eda Yücel İlhan’a parmak sallayıp üzerine yürüdü. CHP’nin bu tavrına MHP İl Başkanı Haluk Alıcık’tan sert tepki geldi.

ALICIK’TAN KINAMA
Efeler kongresinde Özlem Çerçioğlu’nu eleştirdiği için CHP İl Başkanı Hikmet Saatçı tarafından cinsiyetçilikle suçlanan Haluk Alıcık, CHP’lilerin meclisteki tutumuna tepki gösterdi. Bir kadın meclis üyesine yapılan çirkin davranışı kınayan Haluk Alıcık, “CHP ne kadar demokrat olduğunu göstermiş oldu. Bunlar Aydın’ı kavga ortamına çekip mağduru oynamaya çalışıyor. Kongrede hiçbir şey demediğimiz halde bunu sanki kadınlara ve annelere yapılan bir hakaret gibi gösterdiler. Ardından CHP İl Başkanı açıklama yaptı. CHP’deki açıklamaların hepsi, Büyükşehir Belediyesi’nden çıkıyor. Kimsenin ne yazıldığından haberi bile oluyor. CHP İl Başkanı kendisi bil bilmiyor. Mecliste kadın meclis üyemizin üzerine yüründü, parmak sallandı. Bakmak lazım CHP İl Başkanı ve Özlem Çerçioğlu ne dedi acaba? Allah’ın bazılarını neden iktidar yapmadığı belli oluyor. Eğer iktidar olsalar kimseye yaşama şansı vermeyecekler. Bunun en güzel örneğini dün gösterdiler” dedi.

“ERKEKLİĞİ GELSİN BİZE YAPSINLAR”
Eda Yücel İlhan’ın üzerine yürüyen Başkanvekili Barış Altıntaş ve parmak sallayan Kuşadası Belediye Başkanı’na seslenen Haluk Alıcık, “Meclis üyemiz açık bir şekilde eleştirisini dile getirmiş. Bugün birlikte Millet İttifakı içinde bulunan HDP’nin ‘Biz kazanırsak Atatürk’ün kurduğu cumhuriyeti yıkacağız’ sözüne bir şey diyemeyenler, MHP’li kadın meclis üyemiz eleştiri yaptığında, ayağa kalkıp kaba kuvvet uygulamaya kalkıyorlar. Kaba kuvvet erkeklere yapılır. Mecliste erkeklik yapan arkadaşlarımız gelsinler bir de bize yapsınlar bakalım. Ayıptır karşınızdaki bir kadın. Kadınlar annedir. Kadınlarımız bizim değerimizdir. Biz Türk milliyetçileriyiz. Kadına verdiğimiz değeri biliriz. Bizi onun üzerinden vurmaya kalktılar şimdi ellerinde patladı. CHP’nin il başkanı bu konuda ne diyecek? Eline yazıp verilen basın açıklamalarının ardından ne diyecekler?” ifadelerini kullandı.

13 Eyl 2023 - 12:13 - Siyaset

Mahreç  Mustafa Çelik