KUŞ DEĞİL, BORÇADASI

Türkiye’nin gözde turizm merkezlerinden biriyken CHP’li belediye başkanlarının marifetiyle vasat bir kıyı ilçesine dönüşen Kuşadası, ağır borç yükünün altında eziliyor. Konserler, festivaller, vur patlasın çal oynasın eğlencelerle belediyeyi içinden çıkılmaz borç batağına sürükleyen Başkan Ömer Günel, son olarak meclisten aldığı yetkiyle çektiği 85 milyonluk krediye karşılık 49 milyon TL faiz ödeyecek.

Erdal Savaş
Erdal Savaş Tüm Haberleri
KUŞ DEĞİL, BORÇADASI
Haber albümü için resme tıklayın

Hizmetten çok, konser ve festivallere milyonluk bütçeler ayıran Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, yeni bir borç yükünün altına daha girdi.

Hemen her ay, farklı bir konseptle eğlence organizasyonları tertiplemeyi alışkanlık haline getiren Ömer Günel, meclisten 85 milyonluk kredi için yetki aldı. 4 aylık faiz karşılığı alınan 85 milyon TL’nin geri ödemesi ise 134 milyon TL.
Sadece 4 ayda 49 milyon TL sadece faiz ödeyecek Kuşadası Belediyesi’nin borcunun ise 1 milyar TL civarında olduğu belirtiliyor.

Görevi süresince belediyeye ait birçok mülkü sattığı belirtilen Başkan Günel’in elde edilen parayı nerede harcadığını merak eden ilçe sakinleri, “Bu paralar sadece konser ve festivaller için harcanmış olamaz başkan bu konuda bilgi vermeli” diyerek, tepkilerini dile getirdi.

Öte yandan, Kuşadası Belediyesi’ne ait ARYA’nın bazı mülkleri ipotek gösterip yüklü miktarda kredi çektiği söyleniyor.

21 Eyl 2023 - 16:20 - Gündem

Mahreç  Erdal Savaş